İnternet Anayasası Mecliste !

Siber Suçlar Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Günümüzde sıkça yaşanılan internet suçları ile ilgili hazırlanması talep edilen yeni anayasa, mecliste görüşülmek için hazır !

İnternet, çağımızın olmazsa olmazı haline gelen bir teknoloji. 7’den 70’e neredeyse herkes gününün bir kısmını internet üzerindeki sanal ortamlarda ve sosyal medya platformlarında geçiriyor. Bu kadar yoğun olarak vakit geçirilen bir ortamda da, ister istemez suçlar ve hırsızlıklar dönüyor. İşin sadece maddi boyutu değil, cinsel istismarlı içerik paylaşımı, +18-müstehcen fotoğrafların paylaşılması gibi yasal suçları da bu platformlarda görüyoruz ve zaman zaman tanık oluyoruz. Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, mecliste de görüşülmesi üzere bir internet anayasası oluşturma talebinde bulundu. Talep kapsamında, maddeler yavaş yavaş bu anayasaya eklenmeye başladı.

Ülkemiz, internetin en yoğun olarak kullanıldığı 5 ülkeden birisi. Bu kadar aşırı giriş yaptığımız bir ortamda, ister istemez kişisel bilgilerimizi ve zaman zaman da ödeme bilgilerimizi çeşitli siteler ile paylaşıyoruz. Bilgilerimiz, bu internet sitelerine geçtiği andan itibaren tehlike içerisinde oluyor, çünkü ödeme yaptığınız veya kişisel bilgilerinizi girdiğiniz bu siteler, isteseniz de istemeseniz de sizin bu bilgilerinizi topluyor ve veritabanında saklıyor.

Yeni hazırlanan anayasa ile birlikte, siber suçlar ile ilgili yaşanan davalar bu anayasaya göre cezalandırılacak. Unutmamamız gereken birşey var ki, sosyal medya üzerinden paylaştığımız her içeriğin sorumluluğu şahsımıza aittir. Dolayısıyla çeşitli sosyal platformlarda paylaştığınız içeriklere lütfen daha fazla dikkat edin..

Bir önceki yazımız olan Apple-FBI Gerginliğine Son Nokta Mahkemeden ! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*