iPhone 8 ile İlgili En Güncel Bilgiler!

Mobil hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Dünya’nın en güçlü kişisel akıllı telefonu olarak gösterilen, Apple‘ın gözbebeği iPhone’ların sekizinci modeliyle alakalı sızıntılar piyasada yerini almış durumda. Telefonun ne zaman kullanıcılara sunulacağı bilinmese de şuana kadar pekçok bilgi özellikle internette paylaşılmış vaziyette. Bugün itibariyle ortaya atılan yeni bilgilerle akıllı telefon kullanıcılarının kafasındaki iPhone 8 modeli şekillenmiş durumda. Gelin hep beraber inceleyelim.

iphone

Önümüzdeki yıllarda tamamen iPhone 8’i ile konuşulmak istenen Apple, tasarım konusunda büyük bir netliğe gidiyor. Deneyimli tasarımcı Martin Hajek tarafından gümüş ve beyaz renkteki iPhone 8’ler pekçok akıllı telefon sahibini şimdiden büyülemiş durumda. Ayrıca iPhone 8, karşımıza neredeyse tamamen çerçevesiz bir model ile çıkmayı planlıyor ve bu durum pekçok kişi için estetik anlamında oldukça önemli bir detay. Bunun yanında Apple, beklenen cam arka panelini de iPhone 8’lerde gösterecek.

Tasarım konusundaki değişiklikleri bunlarla sınırlı olmayan iPhone 8, Touch ID‘yi de sanal hale büründürerek ekranın altına gömülü bir şekilde karşımıza çıkaracak. Martin Hajek’in sürdürdüğü tasarım çalışmalarından en ilgi çekeni ise siyah iPhone 8. Siyah renginin keskinliği ve canlılığı sayesinde ön tarafta bulunan hoparlör ve FaceTime kamerası güçlükle görülebilecek bir duruma gelmiş.

ippp

Tasarım detayını bir kenara bırakırsak iPhone 8, çerçevesiz OLED ekranı, dikey çift arka kamerası ve cam arka yüzeyiyle de birçok akıllı telefon kullanıcısının gönlünde taht kurmayı başaracak diyebiliriz. Büyük ekran akıllı telefon severlere müjde niteliğinde olacak diğer detayımız ise telefonun 5.8 inç büyüklükte bir ekranla piyasalara sürüleceği. Bu sayede Apple, iPhone 8’i ile Samsung’un yeni telefonu Galaxy Note 8’i ve Google’ın uzun bir süredir üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiği Pixel XL 2‘yi geride bırakacak gibi görünüyor.

Şimdilik iPhone 8 ile ilgili elimize ulaşan tüm detay ve bilgiler bu yönde. Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon sızıntılarıyla ünlü internet sitesi OnLeaks’den yapılan açıklamaya göre iPhone 8 ile alakalı diğer sızıntılar eylül ayında internette yerini alacak. Önümüzdeki aylarda elimize ulaşacak tüm bilgi ve ayrıntıları Teknozen ekibi olarak sizlerle sitemiz üzerinden paylaşacağız. Takipte kalın! iPhone 8 önümüzdeki yıl bomba bir şekilde geliyor!

Bir önceki yazımız olan Şarj Sıkıntısı Çekmeye Son! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*