iPhone Ekran Kilidini Unuttum Ne Yapmalıyım?

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

Akıllı Telefonlarda kullanılan ” Ekran Kilidi, ” çoğu zaman ciddi sıkıntılar meydana getirir. Bazen iş temposu, bazen da akla bir türlü gelmemesi gibi durumlar yüzünden, Ekran Kilit şifresini unuturuz.iPhone Modellerinde bu tarz olay yaşayanlar, hemen umutsuzluğa kapılmayın. Kısa sürede bu hatayı çözme yolları var. Akıllı telefonlarda Ekran kilidi unutulduğu zaman, birtakım uzun işlemlerle ancak kurtarılabilir. Aksi taktir de bu tarz bir kurtarma yolu da yok.

iPhone Modellerde Ne Yapılır?

Eğer iPhone modelinde ekran kilidi sorunu yaşıyorsanız, biraz başınız ağrıyacak. Umarız ” iTunes ” üzerinde telefonun bir yedeği vardır. Eğer yoksa, içerik olarak birçok dosyanız, hatta hepsi gidecek. Bu nedenle Yedekleme yapmak her zaman önemli. Gelelim işleme;

– Telefonu Tamamen Kapatalım

– Home ve Güç Tuşuna uzun süre basalım

– APPLE Logosunu göreceksiniz

– Buradaki işlem Reset ve DFU İşlemi olacak

– Telefon tekrardan başladığı zaman, içeriğinde birçok bilginiz de silinmiş olacak

Yukarıdaki işlemi yaparak, iPhone modelinizi tekrardan kullanmaya başlarsınız. Aksi taktir de yapamazsınız. Çünkü Ekran kilidini iPhone modellerinde başka türlü açma imkanı asla yok.Ekran kilidi güvenlik açısından çok önemlidir. Telefon da güvenlik açısından çok önem taşıdığı için, bu tarz bir işlemden başkası sizi kurtarmaz. O nedenle Telefonun yedeğini kesinlikle almanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Steam kütüphanesindeki oyunlar nasıl silinir? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*