iPhone ‘ lar Uykuya Yardımcı Olacak

Mobil TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Yeni sürüm olan iOS 9.3 ile birlikte, iPhone telefonlara “Gece Vardiyası” özelliği geliyor. Gece Vardiyası iPhone kullanan kişiler de uykuya yardım olacak.

Havanın kararmasının ardından, Apple ‘ ın ürünleri olan iPad ve iPhone ‘ ların ekranları, akşam vaktiyle uyarlı hale gelecek.

Konum bilgisi ve dahili saat kullanacak uygulama, güneşin battığında sizi uyaracak. Yaptığı uyarının ardından da ekran tonları da kırmızı ve turuncu olacak. Mavi ve beyaz renklerin yerine gelen bu renkler ile uykuya yardımcı olunacak.

Apple bu konuda araştırmaları örnek göstererek , bu uygulama ile uykunun daha kolay olacağını söylüyor. Yapılan araştırmalar parlak açık mavi rengin uyuma güçlüğüne sebebiyet verdiğini gösteriyor.

Gece telefona bakmadan uyuyamayanlar için, iyi bir uygulama olarak görülebilir.

Apple, daha önceden de yaptığı çalışmalar ile uyku problemi için çözümler hedeflemişti. E-kitap uygulaması olarak kullanılan iBook , beyaz zemin üzerine siyah fonttan , siyah zemin üzerine beyaz fonta geçebiliyordu.

Apple ‘ ın gelecek sürümü olan iOS 9.3 de özellikler bununla sınırlı değil. Dikkat çeken özelliklerinden birisi de Notlar kısmının parmak izi veya şifreyle kilitlenebilir olacak olması.

Bir önceki yazımız olan Spotify ' e Telif Hakkı İhlalinden Dava başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*