iPhone Şarj Olma Sorunu

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

iPhone Modellerde sıkça rastlanan ” Şarj Olmama ” sorunu, aslında basit bir hata yüzünden kaynaklanır. Daha doğrusu hata değil de, sorun diyelim. iPhone modeller elbette hassas cihazlar. Ancak sağlamlık açısından, diğer markaların modellerine göre de çok daha dayanıklı model. Ancak bazen Şarj sorunu ortaya çıkabiliyor. İnsanlar Şarj aletindeki bozukluk yada Kablo girişinde meydana gelen arızalar olarak bu durumu değerlendiriyor. Ama durum bu şekilde değil.

iPhone Şarj Olma Sorununda, en büyük problemlerden biri, ” Şarj Soketinin içerisindeki biriken Pislikler.” Evet!Arkadaşlar. Zamanla kablonun giril bölümünde yer alan Giriş yerine biriken Pislikler yüzünden, Şarj sorunu ortaya çıkar. Şarj kablosu Pisliklerden dolayı şarj olma özelliğini devreye sokamaz. Bu yüzden de zamanla pislikler o bölgeyi daha çok tıkar. Kablo giriş bölgesi hassas bir yer olduğu içinde, orayı temizlerken de dikkat etmek gerekir. Eğer direkt olarak ucu sert olan Cisimler sokarsanız, bu sefer daha çok arıza durumu meydana gelir.

Temizlerken, ucu hafif olan, Pamuk tarzı yumuşak maddeler kullanın. Bu sayede kısa sürede Temizleme işini tam anlamıyla sağlarsınız. Ancak ucu sert olan Cisimler kullanırsınız, Giriş bölümünde arızanın daha çok artmasına neden olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Windows'ta ekran kaydı nasıl yapılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*