iPhone’da batarya yüzdesini gösterme özelliği nasıl aktif edilir?

Mobil mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Son zamanlarda Android’den iOS işletim sistemine sahip iPhone cihazlara geçen akıllı telefon kullanıcıları, Android’den alıştıkları bazı özellikleri iPhone’larda görememekten yakınıyorlar. Bu özelliklerin başını da batarya yüzdesi çekiyor. Bilindiği üzere tüm Android cihazlarda batarya simgesinin hemen yanında, şarjın yüzde kaç olduğunu gösteren bir metin yer alır. Ancak iPhone’larda batarya yüzdesini öğrenmek için ufak bir ayar yapmanız gerekir. Yani bu özellik iPhone’lara kapalı olarak gelir, sizin açmanız gerekir. Eğer sizin de telefonunuzda şarj yüzdesinin kaç olduğunu gösteren bir yazı yer almıyorsa, bu haberden sonra aktif hale getirebilirsiniz.

Bu özelliği aktif hale getirmenin çok faydasını göreceksiniz. Şarj yüzdesini yazılı olarak görmeniz, olur olmadık yerde şarjınızın bitmesini engellemek için tedbir almanıza yardımcı olur. Yalnızca batarya simgesine bakarak ne kadar şarjınızın kaldığını tahmin etmek yerine, yüzde değeri olarak öğrenmek büyük bir kolaylık sağlar.

 

IMG_0026

Öncelikle telefonumuzun Ayarlar uygulamasına girmemiz gerekiyor. Ardından karşımıza çıkan kategorilerden Genel bölümünü açıyoruz.

IMG_0027

Daha sonra açılan sayfada Kullanım yazan yere dokunuyoruz. IMG_0029

Bu sayfada bataryayı en çok kullanan uygulamaları ve telefonun hafıza bilgisini görebiliriz. Üst bölümde yer alan Batarya yüzdesi bölümünü açık hale getirdiğimiz takdirde batarya simgesinin hemen yanında şarj yüzdesini gösteren bir metin kutucuğu belirecektir.

Gördüğünüz üzere çok basit ve hızlı bir şekilde bataryanın yüzde kaç kaldığını görmenizi sağlayan metni aktif hale getirmeyi başardık!

Bir önceki yazımız olan Galaxy Note 4'te fotoğraf ve videolar nasıl gizlenir? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*