iPhone’da isimsiz klasör nasıl açılır?

Nasıl Yapılır Zafer 0 views
sponsorlu reklam

iPhone veya iPad’inizde hiç kullanmadığınız uygulamalar mutlaka vardır. Çoğu zaman iOS sistemine ait olan ve kaldıramadığınız bu uygulamaları göz önünden kaldırmak için yapabileceğiniz işlem sayısı oldukça kısıtlı. Birçok kullanıcı, “çöp kutusu” gibi isim verdiği bir klasörün içine bu uygulamaları yerleştirir ve bir daha da dönüp yüzüne bakmaz. Ancak bazı kullanıcılar, isimsiz, boş bir klasör açıp uygulamaları bu klasöre yerleştirmek isteyebiliyorlar. Bu yazıda iPhone ve iPad’lerde nasıl isimsiz bir klasör açabileceğinizi ve kullanmadığınız uygulamaları bunların içine koyabileceğinizi öğreneceksiniz.

 

Normal şartlar altında iPhone, herhangi bir jailbreak veya hack işlemi yapmadan isimsiz klasör açmanıza izin vermiyor. Ancak sistemde bulunan ufak bir açık sayesinde bunu gerçekleştirebiliriz. İşte yapmanız gerekenler:

 

Yiyecek & İçecek kategorisine ait bir uygulamayı cihazınıza indirin. Mesela Domino’s veya Yemek Sepeti uygulaması olabilir. Parmağınızı uygulamanın üzerinde basılı tutun ve uygulama ikonu titremeye başlayana kadar sabit bırakın. Daha sonra bu uygulamayı, başka bir uygulamanın üzerine getirerek klasör oluşmasını bekleyin. Oluşan klasör isimsiz olacaktır. Daha sonra indirmiş olduğunuz Yiyecek & İçecek kategorisine ait uygulamayı cihazınızdan kaldırabilirsiniz. Klasörün ismi halen daha boş olarak gözükecektir.

 

iOS işletim sistemine ait en ilginç açıklardan birisinden bu şekilde faydalanarak isimsiz, boş klasörler açarak kullanmadığınız uygulamaları göz önünden rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Eğer sizin de bildiğiniz bu türden ufak ipuçları varsa lütfen yorum kısmından bizlere de bildirin.

Bir önceki yazımız olan Google Keep nedir, nasıl kullanılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*