iPhone’daki gizli emoji klavyesi nasıl aktifleştirilir?

Mobil mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Emoji veya smiley olarak da adlandırılan görseller, iPhone cihazların hayatımıza girmesiyle daha sık kullanılır oldu. Yazışmalarımızı renklendiren, duygu ve düşüncelerimizi daha iyi ifade edebilmemizi sağlayan emojilerden önce “:), ;), :|, :S” gibi ifadeleri kullanıyorduk. Akıllı telefonlarla birlikte bu karakterler daha görsel bir hale bürünmüş bulunuyor.

iPhone’lardan konu açılmışken, cihazınızda gizli bir emoji klavyesi olduğunu biliyor muydunuz? Japonların yazışmalarında kullandığı özel smiley karakterlerinden bir klavye yapan iPhone, opsiyonel olarak kullanıcıların bu klavyeyi aktifleştirebilmesini sağlıyor. Yapacağınız ufak bir ayarla bu emoji klavyesini açabilir ve daha renkli yazışmalara imza atabilirsiniz.

Gizli smiley klavyesi nasıl açılır?

Kana-General-Settings-Add-New-Keyboard-iPhone-iOS-Keyboard-iPhone-Emoji-iPhone-Unicode-Emoji-Hidden-Secret-485986

Bahsi geçen klavyeyi açabilmek için öncelikle Ayarlar’a girip Genel bölümünden Klavye kısmına girmemiz gerekiyor. Ardından “Yeni klavye ekle” butonuna basıp Japonca klavyeyi seçmeliyiz. Karşımıza çıkan seçenekte de Kana’yı işaretlemeliyiz. Hepsi bu kadar! Bu kısa işlemin ardından aşağıdaki gibi çeşitli emojileri yazışmalarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

iPhone-Secret-Keyboard-UK-Guide-How-To-iPhone-Secret-iOS-General-How-to-Enable-the-iPhone-Secret-iOS-Keyboard-Kana-General-Setti-485988

Normal kullandığınız alfabe klavyesinden, bu gizli Japon emoji klavyesine geçiş yapmak da çok basit. Klavyenin sol alt köşesindeki mikrofon ikonunun hemen yanında bulunan dünya simgesine basıp Japonca klavyeyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Yukarıda yer alan fotoğrafta da göreceğiniz üzere her durumda kullanabileceğiniz birbirinden tatlı ve ilginç smileyler böylece karşınıza çıkıyor. Bu emojilerle arkadaşlarınıza hava atabilir, yazışmalarınıza renk katabilirsiniz. Ayrıca bu klavyenin tüm iPhone ve iPad’lerde var olduğunu da not düşelim.

Bir önceki yazımız olan Windows'ta ekran kaydı nasıl yapılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*