İsrail, Filistin Videolarını Youtube ‘ dan Kaldırtıyor mu ?

Sosyal Medya MasterYen 0 views
sponsorlu reklam

Google temsilcileri ve İsrail  yetkilileri Youtube ‘ a atılan videolar sebebiyle bir araya geldi.

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tzipi Hotovely yaptığı açıklamada Youtube gibi sosyal medya sitelerinde yayınlanan videolar ile Filistinli çocukların şiddete teşvik edildiğini iddia etti.

Hotovely şiddete teşvik ve teröre özendiren video yayınlarının kaldırılması için, Google ‘ ın kıdemli politika danışmanı Juniper Downs ve Youtube CEO ‘ su  Susan Wojcicki ile bir araya geldi.

Hotovely ‘ e göre, bazı videolar İsraillilere karşı yapılan bıçaklama eyleminde Filistinli çocukları kışkırtmak için kullanıldı. Yapılan eylemlerin ise sosyal medyadaki videoların neticesi olduğu savunuldu. Bu sebepden dolayıda şirketlerin işbirliğinde fayda gördüğünü açıkladı.

 

İBTimes ‘ a açıklama yapan Google sözcüsü ise şunları söyledi;

“Google / YouTube yöneticileri ve İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı ile aramızda geçen toplantıdan sonra bir çok haber çıktı. Bu toplantı ile farklı ülkelerden gelen politikacılara , içerik politikamızdan bahsettik. ”

Yahudi blogcu Richard Silverstein ise , Google ve İsrail arasındaki işbirliğinin çevrimiçi sansürün tehlikeli bir emsal teşkil edebileceğini söyledi.

Google ‘ ın ise bu sansür teklifini kabul edip etmediği bilinmiyor.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Türkiye ve Rusya Uçak Krizi İçin Bir Video Daha başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet ÖZALP {MasterYen}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*