Korsan Oyun Dönemi Sona mı Eriyor

Oyun TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Bir çok kullanıcı oyun satın almak yerine korsan oyun indirmeyi tercih ediyor. Fakat geçtiğimiz 1-2 yıl içerisinde, korsan oyun bulmak eskiye göre çok zorlaştı. Bu durumun altında ise yeni nesil oyunların güvenlik sistemlerinin daha sağlam olması görülebilir.

Son 1-2 yıllık dönemde bilinen bir çok oyunun korsanı yok( FIFA 16 ve Just Cause 3).

just-cause-3

Çinli korsan yazılım grubu olan 3DM grubu bir çok korsan oyunu internet platformunda paylaşmışlardı. Fakat grup üyelerinden birinin yaptığı açıklamaya göre hala Just Cause 3 ‘ ün korsanıyla uğraştıklarını ve pes etme noktasına geldiklerini söyledi. Her geçen gün gelişen teknoloji ile birlikte, güvenlik sistemleri de gelişiyor. Just Cause 3 ‘ ün korsan versiyonunun çıkarılamamasını ise Denuvo isimli güvenlik sistemine bağlıyorlar. Denuvo son derece etkili bir şifreleme sistemi sunuyor.

3DM ‘ e göre yalnızca 2 yıl boyunca daha korsan oyunların olacağı bundan sonra ise korsan oyunların bulunamayacağı söyleniyor.

Önümüzdeki zamanlarda güvenlik sistemleri daha da gelişirse, korsan oyun bulamayan kullanıcılar satın almak durumunda kalacak. Yapılan satışların artmasıyla birlikte PC oyunları yeni bir noktaya gelebilir.

 

Bir önceki yazımız olan League Of Legends 2016 Üniversite Ligi Kayıtları Başladı başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*