Kredi Kartı Bilgileri Çalan Genç, 334 Yıl Hapis Cezası Aldı

Siber Suçlar MasterYen 0 views
sponsorlu reklam

İnternet üzerinden bir çok kişinin kredi kartı bilgilerine ulaşan Onur , önceki mahkemeden 199 yıl ceza almıştı, devam eden başka bir mahkeme de 135 yıl daha ceza aldı. Bilişim suçları işlemekten dolayı toplam da 334 yıl ceza almış oldu.

Tarihin en ağır cezasını alan Mersin ‘ li genç Osmaniye Cezaevi ‘nden mahkemeye bir mektup göndererek bu cezayı hak etmediğini ve kararı temyiz etmeyeceğini söyledi.

Bankanın 43 müşterinin kredi kartı bilgilerini kopyalandığını fark etmesi üzerine polis çalışma başlattı. Yapılan operasyonun ardından Onur Kopçak ‘ ında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı. Onur ve beraberindeki kişiler hakkında Mersin 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde 49 farklı dava açıldı. Onur 2013 senesinde 199 yıl 7 ay 10 gün hapis cezası alırken, ceza yargıtayın 8. Ceza Dairesi tarafından onandı.

Rekor ceza alan Onur, mahkemeye yazdığı mektup da “cezamın onanmasını istiyorum, şuan sorulsa ten rengimi bile hatırlamayacağınıza eminim, verilen astronomik ceza ile amaçlanan kazanımın ne olduğu da muammadır” sözlerine yer verdi.

Onur Kopçak ‘ ın kardeşi olan Orçun Kopçak hakkında da benzeri suçlardan davalar bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Hackerlar Ukrayna ' da Elektriği Kesti başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet ÖZALP {MasterYen}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*