Laptop Soğutucu Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

Laptop Isınma Sorunu verimli bir Laptop kullanımına neden olur. Bazı Bilgisayarlar inanılmaz derece de ısınır. Bazıları ise daha küçük. Ancak, bilgisayar ısınma sorunun da, Soğutucu kullanarak, ısınmaları engellemekte size kalmış bir durum. Son zamanlarda insanlar, ne yazık ki yanlış Soğutucu seçmekte. Yanlış yapılan seçimler yüzünden, Bilgisayarlar verim olarak, kapasiteden ve performanstan kesinlikle düşüyor. Buda Bilgisayarın yapacağı işlemleri geriye götürüyor.

Soğutucu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

– Soğutucular, bilgisayarın gücünü kaldıracak kapasite de olması gerekir Yani Bilgisayarın Boyutu ve bataryasının gücüne kadar, uyumlu olması şart.

– Hız Kontrolü olan Cihazlar seçmek, her zaman en mantıklı yoldur. Çünkü,Bilgisayarın hız sınırı ölçerek, ona en uygun soğutmayı sunan Soğutucular, her zaman diğerlerine oranla daha önde duruyor.

– Metal gövdeler her zaman daha çok soğutur. Metal bölgelerin dış yüzeyi kaplama olarak soğuk tutan bir özelliğe sahip. Bu nedenle zaten Metal Gövdeler her zaman önde durur.

– Gücünü USB üzerinden alana Soğutucular, şimdiye kadar kapasite olarak diğer soğutucuların hep gerisinde kalmıştır. Ama direkt olarak Adaptörle beraber güç düğmesine bağlı olan Soğutucular, her zaman en üst düzey performansı soğutucular için verdi.

Soğutucu seçerken, Bilgisayar boyutu ve Bilgisayarın güç olarak ne kadar enerji sağladığına bakarak almak en mantıklı kolay iş.

Bir önceki yazımız olan İnstagram'da Tam Ekran Fotoğraf Nasıl Paylaşılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*