Mac’ten iPhone’a kablosuz olarak nasıl dosya aktarılır?

Donanım mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Yayınladığı OS X Yosemite isimli güncellemeyle Mac cihazlarına Airdrop isimli özelliği getiren Apple, bu teknoloji sayesinde kablosuz olarak Apple ürünleri arasında dosya transferi yapabilmeyi mümkün hale getirdi. Bu sayede hiçbir yazılım veya kablo kullanmadan iOS ve OSX işletim sistemine sahip cihazlar arasında veri transferi kablosuz ağ üzerinden sağlanmaya başlandı.

Genellikle saniyeler içinde tamamlanan yüksek transfer hızlarını yakalamayı başaran Airdrop’un bir diğer güzel özelliği ise, cihazların aynı WiFi ağına bağlı kalma zorunluluğu olmaması. Airdrop özelliğini nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız bu rehberi okumaya devam edin. Ancak Airdrop özelliğinin iOS 7 ve üzeri sürüme sahip güncel cihazlar için geçerli olduğunu unutmayın.

Mac ve iPhone’da Airdrop özelliği nasıl kullanılır?

OSX yüklü bilgisayarınızda WiFi’yi açın. Ardından iPhone cihazınızın işlem merkezini (parmağınızı en alttan yukarıya doğru kaydırarak) açın.

How-to-transfer-files-and-data-from-iphone-to-macbook

WiFi ve Bluetooth özelliklerini aktif hale getirin. Airdrop ayarına dokunup görünülebilirlik ayarını “Herkes” olarak ayarlayın.

Daha sonra dosya aktarımı yapacağınız cihazları yan yana getirin. Airdrop en fazla 9 metrelik bir aralıkta dosya transferi yapabilir.

drag-drop-files-airdrop-send-files-from-mac-to-iphone

Daha sonra Mac’inizin Finder’ını açın ve sol sütundaki Airdrop klasörünü açın. Cep telefonunuzun ismi bu klasörde gözükecektir. Daha sonra telefonunuza göndermek istediğiniz herhangi bir dosyayı sürükleyip bu klasörün içine atın. Bu işlemden sonra onayınız için cep telefonunuza bir bildirim gelecektir.

transfer-files-from-mac-to-iphone-via-wifi-airdrop

Dosyayı kabul ederek kablosuz olarak transfer işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 4.5G Aramaları Yavaşlatacak Mı ? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*