Mark Zuckberg’den AlpGo Desteği

Sosyal Medya Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Dünya devi sosyal medya sitesi olan facebook’un kurucusu Mark Zuckberg’den google’nin yaptığı yapay zeka çalışmalarına destek geldi. Google’nin yapay zeka bölümüne destek verdiğini açıklayan bir facebook gönderisi paylaşan Mark Zuckberg’in bu iletideki ilgi başka bir yere çekildiğinden bir çok kişinni dikkatini üzerine çekti.

Mark Zuckber’in paylaştığı iletideki yapay zeka çalışmalarında üç kere galibiyet almış olan AlpGo’nun ekibi olan Google DeepMind ekibini açıkca tebrik ettiğini belirtti. Ancak Mark’ın paylaştığı bu iletide aslında hepimizin ilgisini çeken alan Heyecan verici zamanlar yaşıyoruz kısmı oldu.

Mark’ın yaptığı gönderideki bu alıntı Mr.Robot dizisinde bulunan bir kısımdı. Tabi durum böyle olunca Mr.Robot dizisinin hayranları ve bu diziye karşı duyulan ilgi artmaya başladı. Tabi bununla birlikte Mark Zuckber’in Iron man filminde bulunan Jarvis sistemine karşı ilgisinden dolayı bu sistemi geliştirmeyi düşündüğünü belirtti.
Fakat Mark Zuckber’in paylaştığı bu iletide tebrik ettiği AlpGo’yu dördünmü maçında mağlup eden Lee Sedol’a karşı nasıl bir tepki vereceği merak uyandıracağa benziyor.

Bir önceki yazımız olan Facebook ve Twitter 4,5G İçin Ücret Ödeyecek başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*