Mobil Fotoğrafçılıkta En İyisi iPhone

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Fotoğraf kaynaklı sosyal medya sitesi olan Flickr , siteye yüklenen fotoğrafların istatistiğini yayınladı. 2015 yılı içerisinde Flickr ‘ a yüklenen fotoğrafların büyük çoğunluğunu iPhone ile çekilmiş fotoğraflar oluşturuyor. Bu listenin en başında ise iPhone 6, küçük farklarla iPhone 5S,5,4S,4 ve 6 Plus var.

Flickr ‘ ın listesine göre en çok kullanılan telefon Samsung Galaxy S4; fakat çekim sırasında 11. sırada bulunuyor. En fazla kullanılan ikinci android model telefon ise 13. sırada yer alan Samsung Galaxy S5. Flickr’ın çıktısına göre 2010 yılından sonra insanlar yavaş yavaş iPhone tercih etmeye başlamış. Üstelik iPhone 2014 yılında ilk defa profesyonel kameraları geride bıraktı.

iPhone 6S ve 6S Plus modelleri şuan listede yer almıyor çünkü sadece Eylül ayından itibaren piyasadalar. Yükseltilmiş 12 megapiksel kameralarını göz önüne alırsak kendinden önceki 8 megapiksellik iPhoneların üzerine çıkacak gibi görünüyor. Gelecek sene Flickr’ın listesine tekrar göz atmakta fayda var. İstatistik raporlarını kasım ayında Instagram yapmıştı ve oradada aynı şekilde iPhone modelleri listede baskın gelmişti. İlk 10’a giren tek android model telefon ise Samsung Galaxy S4 olmuştu.

Bir önceki yazımız olan Google Play Store ' da Uygulamalar ve Oyunlar İndirimde başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*