Mobil İnternet Üzerinden Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

Android Güncelemeler her zaman önemlidir. Ama bazen Mobil ağ üzerinden telefonunuz İnternete bağlandığında, direkt olarak güncelleme yapmaya başlıyor. Buda bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Aslında bir problem değil ama Sistemin aşırı derece de yavaşlamasını sağlıyor. Bazı uygulama yada Oyunlarda, yapılan güncellemelerden sonra ayarlar da bozulabilir. İşte bunların olmaması için, Otomatik güncellemeyi insanlar kapatmak ister. Şimdi size bunun yolunu gösterelim;

– Google Play Uygulaması içerisine girelim

– Seçenekler diyelim

– Ayarlar yazan yere tıklayalım

– Otomatik Güncelleme yazan yere gelelim

– Burada ” Otomatik Güncellemenin ” aktif olduğunu göreceksiniz

– Bunu kapatmak yerine. ” Sadece Mobil İnternet Açıkken Güncelleme ” modunu seçiniz

Bu işlem sonrasında, artık Otomatik güncelleme sadece Telefonun kendi İnterneti açık olduğu zaman güncelleme olur.Android Cihazlarda indirilen uygulamaların  güncel olması önemlidir. Çünkü güncelleme yapılmadığı zaman, bazen uygulama yada Oyunlar içerik olarak büyük hatalar verir. Bu hataların yaşanmaması içinde Güncelleme yapılması çok önemlidir. Ama direkt olarak wi-fi üzerinden İnternete bağlandığı zaman güncelleme olursa, bazı kaydedilen Ayarlar da uygulamalar içinde kesinlikle kaybolabilir. Buna çok dikkat etmek gerekir.  Ancak, Mobil İnternet seçeneklerini seçerseniz, sadece telefonun kendi İnternetine bağlı olduğu zaman Güncelleme olur. Buda ilk olarak size sorulur. Siz eğer Güncelleme istemezseniz, Otomatik olarak herhangi bir Güncelleme de olmaz.

Bir önceki yazımız olan Google Play Store Error 498 hatası nasıl çözülür başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

“Mobil İnternet Üzerinden Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır?” üzerine 1 yorum

  1. aylık seo diyor ki:

    Paylaşımlarınızı ilgiyle takip ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*