Motorla, Nexus’tan Memnun Değil !

Mobil TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Teknoloji devi olan Google, 2014 yılında kendine ait bir telefon üretmek için kolları sıvamıştı. İsim olarak “Nexus” ismini tercih eden bilişim devi, telefonun geliştirilme aşaması ile ilgili de Motorola firması ile anlaşmıştı. Bu anlaşma kapsamında Motorola, Google tarafından belirtilen özelliklerde olan telefonları üreterek seri satışı ile ilgili destek sağladı.

Google tarafından belirtilen istekler karşısında ilk olarak Nexus 6 markalı cep telefonu üretilerek piyasaya sürüldü. Google tarafından üretildiği için oldukça büyük bir ilgi ile karşılaşan bu cihaz, büyük ekranı ile de kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Ancak büyük ekran özelliği, anlaşılana göre Motorola için iyi bir özellik değil. Motorola’da pazarlama ve satış müdürü olarak çalışan Adrienne Hayes, katıldığı bir televizyon programında kendisine sorulan soruları cevapladı. Nexus 6 ile ilgili düşüncelerinin de sorulduğu televizyon programında “Tecrübe, denenerek ve çalışarak elde edilen birşeydir. Biz de bunun böyle olduğunu Nexus 6’da anladık. Oldukça büyük bir ekran tercih ederek, müşterilerin ileride üretilen telefonları için beklediği ekran boyutunu arttırdık. Ancak şuan için daha büyük ekrana sahip bir telefon üretmek istemiyoruz” diye konuştu.

Hayes’in de verdiği bu röportajdan yola çıkılarak, Nexus 6’daki büyük ekran özelliğini isteyen firmanın Google cephesi olduğunu anlıyoruz. Bu cihazda sadece telefon özelliği değil, aynı anda isteyen kullanıcılar için de tablet özelliği sağlaması için daha geniş bir ekran tercih edildiğini söyleyen Google, ilerleyen yıllarda çıkabilecek Nexus modelleri için ekran boyutu konusunu tekrar masaya yatıracaklarını dile getirdi.

Bir önceki yazımız olan Satışa çıkmadan Rekor Kıran Telefon başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*