Nokia 8 ile İlgili İlk Sızıntılar!

Mobil hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Nokia, akıllı telefon piyasasına pek etkili bir giriş yapmasa da ilerleyen günlerde çıkaracağı Nokia 8 ile adından sıkça söz ettirebilir. Nokia’nın camiaya geri dönüşü hatırlayacağınız üzere Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 ile oldu. Bu telefonlar oldukça güzel ama ama orta sınıf telefonlardı. Nokia 8 ile amiral gemisi statüsüne yakın bir telefon üretmeyi amaçlayan Nokia, şimdiden büyük beklenti oluşturmuş durumda.

nokk

Çerçevesiz bir tasarıma sahip olacağı düşünülen Nokia 8, Samsung Galaxy S7 Edge ile pekçok benzerlik gösterecek. Oldukça ince olan üst ve alt kısımlar, 2K ekran ve 6 inç büyüklük söylentilerini doğruluyor diyebiliriz. Cihazın internete sızan görsellerinde bir parmak izi okuyucusu göze çarpmadı ama şuanda Nokia 8’de parmak izi koruyucusu bulunmuyor demek için oldukça erken. Belkide şirket bu telefon için ekran altı parmak izi okuyucusu teknolojisini kullanmış olabilir.

Cihazın teknik özelliklerini KnowYourMobile sitesinin yayınladığı haberlere bağlı kalarak aktaracağız. Sitenin yayınladığı habere göre Nokia 8’de USB-C şarj, 3.5 mm ses jakı, One Plus 5’ten hatırlayacağımız Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 6 GB bellek ve 128 GB depolama gibi özellikler bulunmakta. Bu özelliklerle beraber Nokia 8’in yaklaşık olarak aşağı yukarı 470 dolar gibi bir fiyatla satışa sunulması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Amiral Gemilerine Rakip: OnePlus 5! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*