PARA KAZANDIRAN YÖNTEM: HQ!

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Birkaç yıl geriye baktığımızda o zamanın popüler sosyal ağı Vine’ın yaratıcısının imzasını taşıyan ve mobil cihazlar için kurgulanarak ücretsiz sunulan oyun HQ, organizasyonunu sağladığı canlı bilgi yarışmalarıyla oyunculara her gün para kazandırıyor.

 

Geride bıraktığımız ağustos ayı içerisinde App Store’da yerini alan mobil oyun, hem canlı olarak video yayını, hem bilgi yarışması tarzını ve hem de gerçek para ödülü kazanılabilmesini mobil cihazlarda toplayabiliyor.Oyuncular  günde yaklaşık olarak on beş  dakikalarını ayırarak sahip oldukları bilgi birikimleriyle para kazanabilme imkanına sahip olabiliyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve dünya televizyonlarında çok izlenen genel kültür bilgisini sınayan  Jeopardy ile ülkemizde de uyarlanan ve yıllarca farklı kanallarda yayında kalan Çarkıfelek yarışmalarından ilham alınarak geliştirilen, pazartesinden cumaya  kadar Doğu Zaman Dilimi’ne göre 15:00 ile 21:00 saatleri arasında para ödüllü bilgi yarışmaları düzenleyen HQ ,gün geçtikçe popülerliğini arttırmayı başarıyor.

 

Şimdilik ne yazık ki sadece  iPhone, iPad ve iPod Touch cihazlarında oynanabilen oyunun ,kısa bir zaman içerisinde Android işletim sistemli cihazlar için de kurgulanması ve Play Store’da yerini alması öngörülüyor.

Geride bıraktığımız ekim ayında yaklaşık 100.000 kayıtlı kullanıcı sayısını aşmayı başaran  HQ, normal bir hafta içi günü akşamı 80.000 kadar oyuncuya ödül kazanabilme heyecanı yaşatıyor.

 

Geçen hafta 1.000 dolar para ödüllü bir yarışma organize eden topluluk, para ödülünü 12 sorunun tamamını doğru cevaplayan  kazanan oyuncular içerisinde dağıtıyor.Sunucu aracılığıyla bütün oyuncuları canlı yayında toplayan oyunda,oyunculara bir soru için sadece 10 saniye süre tanınıyor.

Para ödülünü tek başına kazanabilmek veya ödülden pay alabilmek için oyuncuların kendilerine yöneltilen tüm soruları doğru yanıtlamaları gerekmekte olup eğer yalnızca bir soru dahi yanlış yanıtlandığında oyuncu yarışmanın dışında kalmış oluyor.Oyunun ilk soruları “Havana hangi ülkenin başkentidir?” seviyesinde birçok oyuncu için  kolay gelebilirken, sonraki adımlarda dinozorların bilimsel isimleri ve Alcatraz isminin kökeni tarzında pek az kullanıcının bilebileceğini düşündüğümüz zorluk derecesi yüksek sorulara yarışmacılardan cevap bekleniyor. .

Eğer arkadaş çevrenizi HQ  uygulamasına davet ederseniz,oyun size  ‘ektra can’ kazandırıyor ve bu sayede bir soruya yanlış cevap verseniz de oyunda kalabiliyorsunuz.

GELECEK GÜNLERDE ÇOK DAHA FAZLA ÖDÜL DAĞITACAK

Ücretsiz bir oyun olan HQ Trivia uygulama sahiplerine tek bir reklam bile göstermiyor. Milyonlarca dolar tohum yatırımı almayı başaran ve oyunculara dağıttıkları ödülleri bu sermayeden sağlayan topluluk, sponsorlardan finanse ederek koyacakları ödüller gibi çeşitli gelir modelleri üzerinde odaklandıklarını ve oyuna dahil etmeye çalıştıklarını belirtiyor.

Yarışmayı kazananlar, ödül havuzundan paylarına düşenleri PayPal hesapları aracılığı ile edinebiliyorlar.

HQ Trivia ekibi, çok daha fazla oyuncuya ulaştıklarında ödül potansiyellerinin de genişleyebileceği iddiasında. Vine’ın da yaratıcısı  Rus Yusupov, ileride ulaşacakları seviyenin 1 milyon dolar ödüle kadar olacağını hayal ettiğini ifade ediyor.

Mobil oyun HQ,en çok heyecanın yaşandığı yarışmalarını ve  en büyük para ödüllerini ise, cumartesi ve pazar günleri düzenlediği yarışmalarda katılımcılarına sunuyor.Oyunun ödül geçmişine bakıldığında geçen hafta pazar günü oynanan  ve tam 7.500 dolar ödüllü yarışma, HQ Trivia’nın şu ana kadar verdiği en yüksek miktardaki ödüldü.

Bir önceki yazımız olan Android kullanıcıları : Google siz istemeseniz de nerede olduğunuzu bilmek istiyor başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*