PDF dosyaları internetten nasıl düzenlenir?

Nasıl Yapılır Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Adobe’un geliştirdiği ve tüm kullanıcıların hizmetine sunduğu PDF uzantılı dosyalar, Photoshop gibi yazılımlar aracılığıyla açıldığında yalnızca fotoğraf olarak açılıyorlar. Haliyle bu PDF’lerde düzenleme yapmak istediğiniz zaman ekstra yazılımlara ihtiyaç duyabiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse, PDF olarak elinize geçen bir formu doldurmak gibi basit bir işlemi tamamlamak için neden yazılım kurmak zorunda kalasınız ki? Neyse ki tam da bu noktada devreye internet üzerinden ücretsiz olarak PDF düzenleme hizmeti sunan bazı servisler giriyor.

 

1. Google Drive

 

Google Drive, PDF dosyalarını OCR teknolojisiyle metne çevirebilme yeteneğine sahip. Herhangi bir Gmail hesabıyla oturum açıp http://drive.google.com/ adresine giriş yaptığınız takdirde PDF dosyanızı metne çevirebilirsiniz. Ek olarak Chrome Uygulama Mağazası’nda yer alan diğer uygulamalarla PDF dosyalarını birleştirebilir, başka uzantılara çevirebilir, elektronik olarak imzalayabilirsiniz.

 

2. PDFescape

 

PDF üzerindeki bazı alanları renkli kalemle işaretlemek, metin kutucuklarını doldurmak, fareyi kullanarak imza atmak gibi işlemleri gerçekleştirmek için https://www.pdfescape.com/ adresinden faydalanabilirsiniz. PDF dosyasını sürükleyip siteye yükledikten sonra fotoğraf, metin ve link ekleyebilir; Freehand özelliğiyle de farenizi kullanarak istediğiniz gibi şekiller çizebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu servis, radyo butonu ve işaret kutucukları gibi eklemeler yapmanıza da olanak tanıyor.

 

3. Online2PDF Converter

 

Elinizdeki PDF dosyasını Word, JPG gibi uzantılara dönüştürmek, veya tam tersi Word dosyasını PDF’e çevirmek istiyorsanız; https://online2pdf.com/ adresindeki servisten tamamen ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan iPhone'da isimsiz klasör nasıl açılır? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*