PDF dosyaları nasıl sıkıştırılır?

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Hazırladığınız bir PDF dosyasını e-posta ile göndermeye kalktığınız zaman mutlaka boyutunu küçültmeniz gerekir. Daha rahat bir şekilde karşı tarafa iletmek istediğiniz PDF dosyalarını küçültme işlemi, çeşitli yazılım ve internet uygulamaları aracılığıyla çok basit bir şekilde halledilebiliyor. Üstelik hiçbir ücret ödemenize de gerek yok.

Word ile PDF dosyalarını küçültmek

beli

Microsoft’un geliştirdiği Office yazılımları arasında yer alan Word, dahili olarak PDF dosyalarını sıkıştırma özelliğini bünyesinde barındırıyor. PDF olarak çıktısını almak istediğiniz bir dosyayı farklı kaydederken Kayıt türü olarak PDF’i seçmeniz, daha sonra da En küçük boyut (çevrimiçi yayınlama) bölümünü işaretlemeniz yeterli.

SmallPDF’i kullanmak

smal

Ücretsiz bir online PDF küçültme aracı olan SmallPDF, yüklediğiniz dosyaların yüzde 100 güvenliğini sağlamayı taahhüt ediyor. Böylece önemli ve gizli dosyalarınızı da güvenle sıkıştırabiliyorsunuz. Dropbox ve Google Drive gibi bilinen bulut depolama servisleriyle de senkronize olarak çalışan SmallPDF sayesinde hiçbir program kullanmadan PDF’leri sıkıştırabilirsiniz. Sistem o kadar sağlıklı ve etkili bir biçimde çalışıyor ki, 45 MB’lık bir PDF dosyasının boyutunu 4-5 MB aralığına kadar indirebiliyor. Üstelik bunu yaparken PDF’e hiçbir şekilde zarar vermemeyi de başarıyor. Ancak PDF’teki fotoğrafların çözünürlüğünü birazcık düşürdüğünü not olarak düşmek gerekir.

smallpdf.com adresini ziyaret ettiğinizde karşınıza çıkan sürükle – bırak alanına PDF dosyanızı sürükleyebilir, ardından hızlı bir şekilde sıkıştırılması için işlemleri başlatabilirsiniz. Daha sonra sıkıştırılmış PDF’inizi istediğiniz şekilde karşı tarafa gönderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android cihazların fazla ısınma sorunu nasıl giderilir? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*