Philips OLED TV üretimine geçiyor

Donanım Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Philips, OLED TV pazarına giriyor

1455955881_philips2014press-3l
Sektörden iştirak eden nihai verilere yönelik Philips ilk OLED zeki televizyonunu bu yıl piyasaya takdim edilecek. Televizyonun panel imalatını LG gerçekleştirecek.

LG ve Samsung, OLED panel üretimi noktasında yatırımlarını artıradursun, Hollanda merkezli bilişim devi Philips bu yıl ilk defa OLED TV pazarına selam diyecek. OLED ekrana sahip ilk zeki televizyonunu (65 “) CES 2016’da kapalı kapılar ardında iş ortaklarına gösteren Philips, iştirak eden nihai haberlere yönelik bu yıl ilk OLED TV’nin satış işlemini başlatacak.

Philips markasını taşıyacak ilk OLED TV’nin maliyeti (LG modellere yönelik ek olarak pahalı olması bekleniyor) ve çıkma tarihi şu an için bilinmiyor, fakat elimizde bir takım bilgiler yok değil. LG üretimi panel taşıyacak tv 55 ” büyüklüğünde ve 4K Ultra HD çözünürlüklü düz ekrana sahip olacak.

1455955582_philipsoled-1

Android (İlk defa OLED TV’de kullanılacak) işletim sistemine sahip ve HDR takviyesi barındıracak OLED TV’nin bir an önce 2-7 Eylül tarihleri aralarında tertip edecek IFA Berlin organizasyonunda görücüye çıkması bekleniyor. Satış işlemi ise sanırım senenin nihai çeyreğinde gerçekleşecek.

Bir önceki yazımız olan Oyun için en iyi Monitör başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*