Piyasadaki En İyi 5 Korku Oyunu!

Oyun hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Korku, gerilim, psikolojik ve hayatta kalma temalı oyunlar arasında derlediğimiz bu beşlinin sizleri yerlerinizden hoplatacağının garantisini veriyoruz. Tribe gireceksiniz beyler bayanlar!

1) Outlast;

Listemizin başında Red Barrels tarafından geliştirilen ve 2013 yılında piyasaya sürülen Outlast yer alıyor. Bu derlemede kendisine yer vermesek muhtemelen büyük ayıp ederdik. Teması hayatta kalma üzerine kurulu olan Outlast’te Miles Upshur adında bir araştırmacı gazeteciye hayat veriyoruz. Miles, kendisine gelen ürpertici mail sonrasında merakına yenik düşüp Massive dağlarının eteğinde bulunan deli hastanesinde alıyor soluğu ve maceramız böylelikle başlıyor. Outlast’te yapabileceğimiz üç şey bulunmakta; Kaçmak, saklanmak ya da ölmek!

outlasst
2) Resident Evil 7

Serinin son oyunu olan Resident Evil 7, 24 Ocak 2017 tarihinde piyasaya sürüldü ve çıkar çıkmaz büyük bir yankı uyandırdı. Korku ve hayatta kalma temalı oyunların yaratıcısı olarak kabul edilen Resident Evil’in 7. oyununda, üç senedir ortalıklarda gözükmeyen Mia’dan aldığımız mesajla hikayeye başlıyoruz. Grafiksel birkaç hata ve önceden hazırlanmış bir takım sahneler korkuyu öldürsede Resident Evil 7, atmosfer ve işleyiş bakımından çoğu oyuncudan tam puan almış durumda.

rest
3) Silent Hill

Çıkışı oldukça eski zamanlara dayanan KONAMI yapımı oyun, pekçok oyuncuya göre korku oyunları arasında rakipsiz. Oyunun bazı serileri bazen tat vermesede genel olarak Silent Hill grafik ve atmosfer bakımından oyuncuları korkutmayı her zaman başardı.

silent
4) Slender: The Arrival

Tarihsel olarak bir geçmişi bulunmayan, yakın zamanda kurgulanmış bir karakter olan ”Slender Man” efsanesinin konu alındığı oyunda, kontrol ettiğimiz Lauren, en yakın arkadaşının annesinin ölümünden dolayı onun yanında bulunmak istiyor ve hikayemiz böylelikle başlamış oluyor. Lauren kısa bir zaman sonra arkadaşı Kate’in ütopik bir şekilde bir saldırıya uğradığını farkediyor ve ona neler olduğunu anlayabilmek için belirli ipuçlarını toplamaya başlıyor. Jumpscare faktörünü iliklerinize kadar hissedeceksiniz!

slender
5) Layers of Fear

İtibarini kaybettiği için deliliğe sürüklenmiş bir ressamı canlandırdığımız oyunda, karakterimizin delirmesinin arkasındaki asıl perdeyi indirebilmek için bir nevi kendi iç dünyamızla bir savaşa çıkıyoruz. Kurgu ve senaryo bazında oyuncuların tamamına yakınından geçer bir not alan Layers of Fear, grafik ve oynanabilirlik bakımından da oldukça güzel.

layers

 

Bir önceki yazımız olan Steam Üzerindeki En Pahalı 5 Oyun! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*