PlayStation 5 özellikleri neler

Oyun Zafer 0 views
sponsorlu reklam

PlayStation 5 hangi özelliklerle gelecek? PlayStation 5 ile oyun dünyası hangi rekabete girecek..

 

Sony America’nın geçen yil verdiği bir iş duyurusunda “sonraki nesil oyun sistemlerinde” çalışacak bir “kıdemli oyun programcısı” arayışında olması, şirketin PS4’ün halefi olabilecek bir cihaz üstünde çalıştığının düşünülmesine sokak açmıştı. Bu cihazın PS5 olma olasılığı var; peki PS5’te hangi özellikler olacak?

Oyun bilgisayarları, oyunları 4K (asgari 3840×2160) çözünürlüğünde çalıştırabiliyorlar. PS4 ve Xbox One ise en yüksek Full HD’yi destekliyor. Bu yüzden Sony amaçlı önümüzdeki hamle, konsoluna 4K yeteneğini ilave etmek olabilmektedir. Bunun yakınında PS5, Xbox One benzeri tv, akış benzeri işlevler sunan bir hepsi-bir-arada konsola dönüşebilir.

Sony’nin akış üzerinden oyun oynamaya imkân verici PlayStation Now işlevi, PS5’te ek olarak mühim bir yere gelebilir. Oyunların şu anki en mühim trendi meydana gelen sanal gerçeklik, PlayStation 5’te belli bir süre ek olarak önem kazanabilir. PlayStation VR’ın PS5’i destekleme olasılığı bizce dik. 5 yil sonra çıkacak bir PlayStation 5’in joystick mahaline sanal gerçeklik başlıklarıyla muayene edilme olasılığı dahi var.

PlayStation 5’e eklenecek müthiş bir özellik, bizce konsolun geriye karşı uyumluluk sağlaması ve evvelki PlayStation’lara ilişkin oyunları çalıştırabilmesi olacak.

PlayStation 3 ve 4 arasındaki müddetin 6 yıldan pek meydana geldiğini düşünürsek, PlayStation 5’in 2019’dan çıkmasını beklememek gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan FiFA 16 yeni güncelleme geldi başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*