Playstation 5’e Ne Zaman Kavuşacağız?

Bilim hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Sony’nin en prestijli oyun konsolu olan Playstation serisinin 5.si ile ilgili haberler yavaş yavaş piyasa da yerini almaya başladı. Bu yazı dizimizde Playstation 5 ile ilgili ortaya atılan bilgileri, Playstation 5‘in sistem özelliklerini ve çıkış tarihini inceleyeceğiz. Oyuncular 2013 yılından beri Playstation 5’e kavuşmayı beklerken Sony bu sırada oyuncuların sabrını daha da taşırmamak için piyasaya Slim ve Pro ile beraber sanal gerçekliğe dayalı Playstation VR‘ı da piyasaya çıkardı.

Piyasaya yeni çıkan Playstation modellerinin satışı sürerken, Sony bir yandan Playstation 5 içinde çalışmalarını son sürat sürdürüyor. 4K oyun ve eğlence teknolojilerine odaklı 9.nesil oyun konsolu için analistler birçok çıkış tarihi ortaya attı. Birkaç ay önce yapılan resmi olmayan açıklamalarda Playstation 5’in 2018 yılının başlarında çıkacağı söyleniyordu. Fakat oyun konsolları ile ilgili ortaya attığı tahmin ve yorumlarla bilinen Michael Pachter, Playstation 5’in 2019 ya da 2020‘den önce oyuncularla buluşamayacağını söylüyor.

ps5teknozen

Michael Pachter açıklamasının devamında Playstation 5 için oyuncuların fazla beklentiye girmemesini, Playstation 5’in muhtemelen Playstation 4 Pro’dan pek fazla farklılık göstermeyeceğini dile getirdi. Kullanıcılar ise Playstation 5 için 2018’e kadar beklenilebileceğini ama çıkış tarihi 2020’ye sarkarsa 3 yıl beklemektense, Playstation 4 Pro’ya geçiş yapılmasını daha mantıklı buluyor. Şimdilik Playstation 5 ile alakalı elimize ulaşan bilgiler bu yönde. Tarafımıza geçen yeni bilgiler doğrultusunda sizleri sitemiz üzerinden bilgilendirmeye devam edeceğiz. Takipte kalın!

Bir önceki yazımız olan Kısa Süreliğine ''Beleş'' Olan 4 Android Oyun! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*