POKEMON OYUNUNUN YENİ VERSİYONU

Oyun Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Pokemon Oyununun Yeni Versiyonu

Bir zamanların en popüler oyunlarından biri olan Pokemon konsolları mı geliyor sorusu geçtiğimiz günlerde gündeme geldi. Firmanın yaptığı açıklamadan yola çıkılarak oyunun konsollarda yerini alacağı ifade edildi.

Oyun tutkunlarının hayali olan konsollarda Pokemon oyunu sonunda gerçekleşiyor.

Pokemon oyunlarının yapımcısı olan Game Freak yaptığı açıklamada 3D tasarımcı ilanı vererek merak uyandırdı. Aranan özellikler içerisinde herkesin bildiği bir seri için karakter ve yaratık aynı zamanda eşya tasarımları yapabilecek adaylar arandığı ifade edilmiştir. Proje konsola yönelik olarak ifade edilmiştir. Bu ifadeden yola çıkılarak Pokemon serisinin konsollara taşındığı düşünülmektedir.

1998 yılından bu yana tam 4 farklı serisi yapılan Pokemon Game Freak firmasının oyun türlerinden olup aslında herkesin bildiği bir seri değildir. Aranan ilanda yer alan bu ifadeden yola çıkılarak Pokemon serisinin konsollara taşınılacağı düşüncesi aslında biraz düşük kalmaktadır. Firma bugüne kadar Playstation 4 ve Xbox One oyun türleri geliştirmediği için Pokemon serisinin de bu şekilde piyasaya sürülmesi gerçekçi bakıldığında pek de mümkün görünmüyor. Beklentileri yüksek tutmadan ve umutlanmadan bizim tahminimiz Pokemon serisi içerisinde Switch Pokemonoyununun dâhil edilecek olmasıdır. Bu oyunun ana oyun mu olacağı yoksa bir yan oyun niteliğinde mi piyasaya sürüleceği ise net olmayan bir durumdur. Yeni çıkacak oyun Sun-Moon oyunu da olabilecek türde olabilir. Beklenti Playstation 4 ya da Xbox One uyumlu ve PC’lerde oynanabilecek bir Pokemon oyunu olsa da gerçekleşmesi zor gibi görünüyor.

Bir önceki yazımız olan SÜPER MARİO ARTIK ANDROİDLERDE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*