PS4 kablosuz kumandasının batarya süresi nasıl uzatılır?

Donanım mucahit 2 views
sponsorlu reklam

En dişli rakibi XBOX’la kıyaslandığı zaman PlayStation 4’ün oyun konsolları pazar payında ezici bir üstünlüğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ancak iş oyun konsollarında kullanılan kablosuz kumandaların performansına geldiğinde PlayStation 4’ün kat etmesi gereken biraz daha yol olduğunu kabul etmek gerekir. Oyuncular sıklıkla şikayet ettiği ve tepki gösterdiği konuların başını, DualShock 4 kumandalarının batarya performansı çekiyor. Kablosuz olarak kullanılan bu kumandaların şarjının kısa sürede bitmesi oyun zevkinin yarıda kesilmesine sebep oluyor. Özellikle online oyunlarda bu gibi sıkıntıların yaşanması bazen saç baş da yoldurabiliyor.

Ancak neyse ki bazı ufak ayarlamalarla en fazla 8 saat dayanabilen, ancak ortalama 4-6 saatte pili biten PS4 kablosuz kumandasının batarya süresini uzatabilmek mümkün.

Kumandanın sesini kısın

decrease-ps4-dualshock-4-controller-volume

Ayarlar > Cihazlar > Kumandalar > Ses kontrolü kısmından kumandanın sesini kısarak işe başlayabilirsiniz. Bu işlem bataryanın ömrünü artırmak için idealdir.

Titreşimi kapatın

disable-ps4-dualshock-4-controller-vibration

Titreşim destekleyen oyunları oynarken DualShock kumandaları kullanmak çok zevkli oluyor, evet. Ancak titreşim bataryayı tüketen en önemli etkenler arasında olduğu için devre dışı bırakmanızda fayda olacaktır.

Işığı kısın

decrease-ps4-dualshock-4-controller-light-bar-brightness

DualShock 4 kumandalarını oldukça estetik ve güzel bir görünüme kavuşturan ışık haznesini kapatmak da batarya ömrünü bir nebze uzatmanıza yardımcı olur. Tamamen kapatamıyor olsanız da bu ışığın gücünü azaltabilmeniz mümkün.

Ek batarya paketi kullanın

1000 mAh gücünde bataryaya sahip olan kumandaların ömrünü bir türlü uzatamıyorsanız ek batarya paketi satın almak kalıcı bir çözüm yolu olabilir.

Bir önceki yazımız olan Hard Disk'te en çok yer kaplayan dosyalar nasıl bulunur? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*