Reklam Firmaları

Sosyal Medya TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Reklam firmaları, birçok internet sitesi sahibinin gelir kapısıdır. Belki de bu reklam firmaları olmasa, internet sektörü şuan bu kadar ileri bir düzeyde olmayabilirdi. Reklam firmalarından kazanacakları kazancın teşviki ile birçok genç arkadaşımız, gelir sağlamak için internet sitesi oluşturmaya yöneliyor.

Bir proje için gecenizi-gündüzünüze katarsınız ancak doğru sektörde değilseniz harcadığınız zamanın size hiçbir yararı olmayacaktır. Aşırı çalışma yerine doğru sektörü seçip zamanlı çalışmak oldukça yararlı olacaktır. Kaliteli bir site ve günlük düzenli bir ziyaretçi kitlesine sahip olduktan sonra, yapmanız gereken ilk şey kesinlikle reklam firmaları ile görüşmek oluyor. Ülkemizde hizmet veren birçok yerli ve yabancı reklam kuruluşu bulunmakta. Bu reklam kuruluşları, kendi bütçelerine göre tıklama veya gösterim başına ücretlendirme tarifesi belirleyerek site sahibine ödeme yapıyor.

Ülkemizde hizmet veren en kazançlı platform kesinlikle Adsense. İnternet sektörünün lideri Google altyapısında çalışmalarını sürdüren Adsense, ortalama tıklama başı 0.25 TL gibi oldukça yüksek maliyeti ile reklam verenlerin göz bebeği durumunda. Şuan için ülkemizde veya dünya genelinde bu fiyatın üzerinde bir ücret ödeyen hiçbir reklam firması yok. Adsense, her siteyi kabul eden bir reklam firması değil. Birçok kişi, Google politikalarına aykırı hareket ettiği için Adsense onayı alamıyor. Bu siteler için de alternatif reklam firmaları tabiî ki de var. Örneğin PopAds, Adnow, AdClick bunlardan sadece bir kaçı…

Bir önceki yazımız olan Youtube'de Fenomen Olma Yolları başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*