Reklam Furyasına Facebook Messenger’da Katıldı!

Sosyal Medya hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Günümüzde Whatsapp‘tan sonra en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger ilerleyen günlerde bünyesine büyük bir yenilik katacak. Artık Messenger’da da reklam dönemi açılmak üzere. Hemen hemen herkesin bildiği gibi Facebook, reklam konusunda asla taviz vermeyen bir platform. Bu durumu Facebook anasayfasına girdiğiniz andan itibaren farkedebiliyorsunuz. Anasayfada artık gönderilerden daha çok sponsor reklamları görür olduk. Şirket bu durumu ilerleyen günlerde mesajlaşma uygulaması olan Messenger’a da taşıyacak gibi gözüküyor.

Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından paylaşılan açıklamalar ve görsellerle elde edilen bilgilere dayanarak bu haberin doğru olduğunu siz takipçilerimize gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Yani Messenger’da reklamlı dönem çok yakın! Hemen aşağıda yer alan resimde de gördüğünüz gibi artık konuşmalarımızın yer aldığı kısımın dışında mesajlar bölümünde gezinirken karşımıza efsanevi boyutlarda reklam görselleri ve yazıları çıkacak. İlk etapta reklamların tasarımlarının, uygulamanın tasarımına göre uydurulmuş bir şekilde olduğu düşünülse de belirli bir zaman geçtikten sonra bu reklamların pekçok kullanıcının gözünü yoracağı kanaatindeyiz. Çünkü görüldüğü üzere bir reklam, en az 3 konuşma satırı ile hemen hemen aynı uzunlukta.

messengerteknozen
Facebook tarafından paylaşılan resmi açıklama bu reklam döneminin kısa bir süre uygulamalarımızda yerini bulacağı şeklinde. 2017 yılının sonlarına doğru kendini göstereceğini düşündüğümüz bu durum, umarız ki Messenger kullanan kitlenin azalmasına yol açmaz.

Bir önceki yazımız olan Facebook Messenger'a Yepyeni Güncelleme! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*