Remix OS İlk İnceleme; Ayrıntılar Belli Oldu

Yazılım TeknoMania 0 views
sponsorlu reklam

Kısa süre önce Remix OS ‘ un tanıtımını yapmıştık. Tanıtımının yapılmasının ardından benim gibi bir çok kişide ilgi uyandırdığını düşündüğümden hemen incelemek istedim. Detaylı kurulumu merak edenler bu yazıyı okuyabilir. Remix OS Detaylı Kurulum

Çıkmasının ardından hemen indirip, kurmak istememle sorunlar peş peşe gelmeye başladı. 700 MB ‘ a yakın indirdiğim kurulum dosyasının içerisinde, bir adet iso, bir adet yazma aracı ve bir de yükleme öncesi beni oku dosyası vardı. Basitçe yapabileceğimi düşündüğümden, beni oku dosyasını ihmal ettim ve elimde var olan USB 8GB Kingston (Metal) ile kuruluma başladım. (Minimum 8GB ‘ lık bir USB bellek gerekiyor.)

Kurulumun bitmesinin ardından bilgisayarımı USB de boot ettim. Fakat eksik dosya gibi bir hata veriyordu. CTRL + ALT+DEL tuşuyla yeniden başlatmam gerektiği yazıyordu fakat her defasında aynı hata çıkıyordu. Aklıma elimde ki USB belleğin NTFS ile biçimlendirilmiş olacağı geldiğinden kontrol ettim, ve durum tahmin ettiğim gibiydi. Beni oku dosyasında da bu durumdan bahsedilmiş. USB belleğimi FAT32 ‘ de biçimlendirmeye karar verdim fakat bunu yaparken hızlı biçimlendir seçeneğini kullanmadım(Yaklaşık 35dk). Yazma aracını kullanarak yeniden kurulum gerçekleştirdim ve USB ‘ den boot ettim. Çileli sürenin ardından Remix OS ‘ a giriş seçenekleri olarak Guest ve Resident girişi olarak iki seçenek sundu, burada Resident ‘ ı seçtim çünkü yapacağım her şey USB belleğime kayıt olacaktı.

Resident kısmını seçtikten sonra biraz yükleme yapması gerekiyor(30 dk). Yüklemenin ardından ise Remix OS logosunu göreceksiniz(uzun bir süre).  Geçen logonun ardından hemen bir hata ile karşılaştım “falan falanca uygulama yanıt vermiyor.” Bekle deyip devam ettim daha sonra ise bir kaç resim aldım. Unutmadan söyleyeyim Türkçe dil seçeneği var.

Tarayıcı;

Remix-OS-inceleme-7

 

Dilerseniz ekran klavyesi açabiliyorsunuz.

Remix-OS-inceleme-3

 

Ayarlar kısmı bu şekilde yapılandırılmış Language kısmından isteyenler Türkçe ‘ ye çevirebilir.

Remix-OS-inceleme-6

 

Masa üstüne duvar kağıdı yerleştirebilirsiniz.

Remix-OS-inceleme-1

 

Ayarlar kısmında detaylara girince bilgisayar modelini veriyor ve işletim sistemi olarak Remix OS 2.o görünüyor.

Remix-OS-inceleme-4

 

Klasör görünümü;

Remix-OS-inceleme-5

 

Sık sık karşıma çıkan o hata;

Remix-OS-inceleme-2

 

Remix OS ‘ da Google Play Store nerede diye düşünürken olmadığını fark ettim ve kendi çapımda kurmayı denedim. İlk olarak Google marketten indirmeye çalıştım fakat cihaz görünmüyordu bile. Bu yüzden gezginler adresinden apk olarak indirip kurmayı denedim fakat yine gelmedi. Şuan için buna dair bir açıklama bulamadım, fakat tahminlerim doğrultusunda bu sürüm için Play Store kullanılamayabilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarınızı Android ' e Dönüştürün: Remix OS başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

TeknoMania {TeknoMania}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*