Rusya Türkiye’ye Siber Savaş Açtı

Siber Suçlar TeknoMania 0 views
sponsorlu reklam

Son günlerde internet bağlantılarının yavaş olması kullanıcıların gözünden kaçmıyor. Bir çok siteye girerken sorunlar yaşanması veya hiç girilememesi sebebiyle çeşitli sorular ile karşılaşmıştık. Bunların üzerine nic.tr sunucularına bir saldırı yapılması ve .tr uzantılı sitelere girişlerde problemler yaşanması eklenmişti.

Kısa süre sonra neden böyle sorunlar yaşandığı ortaya çıktı. Siber saldırıları takip edebileceğiniz siteler üzerinde Türkiye ‘ ye Rusya tarafından yoğun bir saldırı görünüyor. Hatta durum o kadar vahim ki saldırı yapılan ülkeler arasında ikinci sırayı çoktan kapmış durumdayız.

saldirilar-turkiyeye

Resimde de görüleceği üzere ABD ‘ den sonra en çok saldırı alan ikinci ülke konumundayız. Düşürülen uçak sebebiyle yapıldığı tahmin edilen saldırılar şimdiden maddi zararlar vermeye başladı.

Türkiye ise yıl başında bir siber güvenlik ordusu kurmayı hedefliyor. HAVELSAN (Hava Elektronik Sanayii) tarafından kurulacak olan ordu, bir çok kuruma güvenlik sağlamayı hedefliyor.  Kamu kurumlarını koruyacak olan ordu aynı zamanda bu sistemleri izleyecek ve olası bir saldırı durumunda hackerlar yoluyla geri püskürtecek. Ordu Türk kökenli kişilerden oluşacak ve alınacaklar listesinde Google ‘ da çalışan Türkler bulunuyor. Bu kişilere normalin üzerinde ödeme yapılacak.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Türkiyede İnternetin Yavaşlaması Siber Saldırılar Sebebiyle Olabilir başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

TeknoMania {TeknoMania}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*