Samsung 4.5 G uyumlu Telefonlar hangileri

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Ülkemiz taşınabilir cihaz sektöründe en fazla satan şirketlerin en başında durumda olan Samsung 4.5 G uygun telefonlarını bilgisini verdi. Bakalım hangi Samsung yeni sezon modelleri 4.5 G desteğine sahip?

Barcelona’da tertip ettiği Unpacked organizasyonunda yepyeni amiral gemi yeni sezon modelleri Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge modellerini tanıtan Samsung, yalnızca akıllı telefonlar değil evrensel olarak bir sonraki dönemde nesnelerin interneti ve VR teknolojilerine odaklanacağının sinyallerini verdi.

3G’ye yönelik hızın hepten yükseleceği ve ülkemizde teorik olarak 375 Mbps düzeylerine civarı çıkabileceği 4.5 G, teknolojideki gelişme sürecini ve tecrübesi hepten hızlandıracak.

Peki hangi Samsung telefon kullanıcıları, 4.5 G kullanabilecek? İşte Samsung’un izah ettiği, 4.5 G uygun telefonlar listesi.

4.5 G uygun Samsung taşınabilir cihaz listesi

Galaxy S7
Galaxy S7 Edge
Galaxy A7 2016
Galaxy A5 2016
Galaxy A3 2016
Galaxy J1 2016
Galaxy Note 5
Galaxy J7
Galaxy J5
Galaxy J2
Galaxy S6
Galaxy S6 Edge
Galaxy S6 Edge Plus
Galaxy Note 4
Galaxy A8
Galaxy A5
Galaxy A7
Galaxy E7
Galaxy J1
Galaxy Grand Prime
Galaxy Note Edge
Galaxy Alpha
Galaxy S5
Galaxy Grand Max
Galaxy Grand 2 LTE
Galaxy S4 Active

Ülkemizde yüklü adetlerde satılan Galaxy Note 3, Galaxy S4, Galaxy S4 mini, Galaxy S3 ve S3 mini benzeri modeller 4.5 G desteklemiyor.

Samsung’a yönelik 4.5 G bizlere neler kazandıracak?

Nesnelerin interneti zamanı hızlanacak
Samsung Forum 2016 ve Barcelona’daki Unpacked etkinliklerinde Samsung’un vurgu yaptığı 360 derece kameralar, VR gözlükler ve IoT teknolojileri, 4.5 G ile beraber ülkemizde daha çok yaygınlaşacak.

Nesnelerin İnterneti (IoT) yardımıyla, zaman içerisinde kullanılan çamaşır-bulaşık makinesi, fırın ya da tost makinesi benzeri cihazlarla bağlantı kurup tespit edecek komutları verebilme fırsatı tanıyacak.

Kablolu ya da uydu TV kutularının da web irtibatı yardımıyla uzaktan denetimi olası duruma geliyor olacak. Çok yakında birçok en son bilişim ürünü, web vasıtası ile kontakt kurma yetisine kavuşacak. Şoförler, erken ateş gibi yataklarından kalkmadan arabalarının buzunu çözebilecek; buzdolabı sizlere sütün sona erdiğini bilgi verecek; bahçe sulama sistemi çiçeklerinizin sulama zamanının geldiğini ev sahibine zamanında bildirecek. Bütün şunlar, 4.5G’nin sunduğu çabuk web bağlantısıyla yakın sürede hayatımıza girmesi mümkün teknolojiler olarak uyarı çekiyor.

İş hayatı kolaylaşacak

4.5G’nin gelişiyle beraber personelin yüklü verinin koltuk aldığı firma yazılımına emniyetli bir bağlantı üzerinden erişebilmelerinin yanında çok kocaman veri dosyalarını indirmek ya da doldurmak çok hızlanacak. Bu çabuk ve emniyetli bağlantı fırsatı, yalnızca sehpa en başında değil, büro dışarısında personelin yaşamını da kritik bir şekilde kolaylaştıracak.

Büyük dosya transferi, hakikat vakitli veri paylaşımı, video konferans ve telekonferansta çabuk ve kalifiye kontakt, bilgilere uzaktan ulaşım, gelişmiş multimedya entegrasyonunun yanında alıcı hizmetlerinin çok daha çabuk ve etkili bir yapıya kavuşmasını temin edecek durumda olan 4.5G teknolojisi; maliyet düşüşü, zaman tasarrufu ve kaynakların randımanlı tüketimi yardımıyla işletmelerin verimliliğini ciddi oranda arttırma potansiyeli barındırıyor.

Daha çabuk ve etkili eğlence

4.5G ile yalnızca işimize değil, eğlenceye erişimimiz de çok daha etkili bir duruma geliyor olacak. İster müzik dinleyin arzu eder çok oyunculu bir PC oyununun içerisinde koltuk alın, 4.5G ile bulutta depolanan oyunlara ya da direk sunuculara meselesiz ulaşım sağlayarak taşınabilir tecrübesi mükemmel duruma getirecek.

Bununla beraber çabuk web irtibatı yardımıyla akıllı telefonlar üzerinden yüzyüze video müzakereleri de yaygınlaşacak.

Bir önceki yazımız olan 4.5G Hakkında bazı bilgiler başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*