Samsung ‘ dan %30 Daha Fazla Performans Sağlayan Çipset

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Samsung yeni çipseti “Exynos 8890” ile %30 daha fazla performans sağlayacak.

Geçtiğimiz sene sıkça gündeme ısınma problemiyle gelen ve facia olarak nitelendirilen, Snapdragon 810 çipsetlerden sonra Exynos 8890 tabiri caizse ilaç gibi gelecek.

Bildiğiniz üzere bir çok kullanıcı telefonlarında ısınma problemi olduğunu belirtmişti. Isınma probleminin getirdiği performans kaybıyla doğru orantılı olarak, bir çok telefon firmasının satışında düşüş meydana gelmişti.

Qualcomm‘un ürettiği Snapdragon işlemciler kullanıcıların gözünde mimlenince;  Samsung Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge +  ve Galaxy Note 5 cihazlarında Exynos 7420 çipset kullandı. Snapdragona göre çok iyi performans sergiyelen Exynos bir adım önde gitmeye başlamıştı. Pil tüketimi fazla olsa da performansı iyi olan çipsete, Qualcomm, Snapdragon 808 ile cevap vermişti.

Exynos 8890 çipset, Exynos 7420 ‘ a göre %30 daha fazla performans sağlayacak, üstelik %10 daha az enerji tüketecek.

Exynos-8890-Performans

2016 yılına sağlam başlangıç yapmayı isteyen Samsung, Exynos 8890 ile dönüş yapacak. Qualcomm firması ise aynı segment de olan Snapdragon 820 modeli geliyor. Bencmark değerlerine Exynos geri de olsa da mimlenen Qualcomm ‘ a karşı başarı elde edecek gibi görünüyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan LG K4 Uygun Fiyatıyla Geliyor başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*