Samsung Galaxy A9 Pro özellikleri nedir

Mobil Zafer 0 views
sponsorlu reklam

Samsung Galaxy Serisinin A9 pro modelinin özellikleri ortaya çıktı !!

 

Samsung cephesinde Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge rüzgarı yaşanırken, Güney Koreli üretici öte yandan ortada segment amaçlı iddialı bir mobil cihaz duyurmaya hazırlanıyor: Galaxy A9 Pro.

Samsung’un büyük ihtimal önümüzdeki telefonu olacak Galaxy A9 Pro’nun nitelikleri AnTuTu kriter testinde meydana çıktı. Galaxy A9’a yönelik pro modelinde daha minik bir ekran koltuk alacak, fakat hafıza ve kamera aracılığıyla mühim geliştirmelerin yaşandığını söyleyebiliriz.

1456742291_1
Galaxy A9’da 6 ” büyüklüğünde Full HD Super AMOLED ekrana koltuk verici Samsung, Galaxy A9 Pro’da ekran boyutunu 5.5 inç* düzeyine indiriyor. Çözünürlüklü düzeyi ise korunuyor.

Android 6.0.1 işletim sistemiyle çıkma yapacak Galaxy A9 Pro’da 16MP (Galaxy A9’da 13MP) çözünürlüklü bir kamera karşımıza çıkacak. Telefonun ön kamerası 8MP (Galaxy A9’da 5MP) olacak.

4GB RAM’in (Galaxy A9’da 3GB) eşlik edeceği Galaxy A9 Pro’nun işlem birimiise A9 ile benzer olacak. Dördü Cortex-A72, diğer dördü Cortex-A53 çekirdeklerden meydana gelen Snapdragon 652, Galaxy A9 Pro’nun işlemci birimini oluşturacak.

Galaxy A9, 4.000 mAh kapasiteli piliyle değinen bir model oldu. Küçülen ekranla beraber pro modelde daha minik bir pilin koltuk alması mümkün yaşanıyor.

*Galaxy A9 Pro amaçlı 5.5 inçlik ekran boyutu bundan önce GFXBench kriter testinde meydana çıktı. Fakat mevzubahis kriter testlerinde bir takım teknik özelliklerin hata listelendeğine tanık olduk.

Bir önceki yazımız olan 10 Çekirdekli Akıllı Telefon başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*