Samsung OLED ekran Hakkında !

Donanım MasterYen 0 views
sponsorlu reklam

Samsung’dan OLED ekrana dev yatırım
Samsung’un OLED ekrana yatırımları devam etmektedir. Güney Kore’den iştirak eden haberler Samsung’un dev bir OLED ekran üretim tesisi açacağı yönünde.

1455919920_image68

OLED panel imalatında hayat öncüsü meydana iştirak eden Samsung’dan dev bir mevduat ek olarak geliyor. Nihai olarak ek olarak kocaman boyutlu OLED ekranlar üretimine odaklandığı deklarasyonlan Samsung’un bu kez 3.3 milyar dolar değerinde bir mevduat gerçekleştireceği bildirildi.

samsung-kavisli-oled-tv-280613-1

Güney Kore Ekran Endüstrisi Derneği aracılığıyla yayınlanan rapora karşı Samsung, Amerika’da 3.3 milyar dolara eşya olacak bir OLED panel üretim tesisi kuracak. Eylül 2016’da sipariş almaya başlayacak üretim tesisi en erken 2017’da önce teslimatlara başlaması bilave ediyor.

Samsung’un önce OLED televizyonu 2013 senesinde 10 bin dolar tutardan indirilmeye takdim edildi. Televizyonun maliyeti 6 bin dolar düzeylerine gerilemiş olsa da, OLED TV’lerin halen dik ücretlerden indirilmeye sunulduğu bir hakikat. Üretim hattının artırılmasına karşı ameliyatlar devam etse de, Samsung’a karşı pahalı olmayan OLED TV’ler tahmini 3-4 yıl uzağımızda.

Son olarak bilhassa LG ve Samsung’un OLED ekran üretimine karşı yatırımlarında iPhone 7’nin de tesiri meydana geldiği söylenebilir, çünkü sanayi kaynaklarından iştirak eden haberlere karşı Apple, iPhone 7 ile beraber AMOLED ekrana geçiş yapacak.

curvedtv

Samsung-Unveils-World’s-1st-55”-OLED-TV_2

Bir önceki yazımız olan Bilgisayarın Can Damarı : İşlemci başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet ÖZALP {MasterYen}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*