SD Kartı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Nasıl Yapılır Ahmet Nazlı 0 views
sponsorlu reklam

SD Kartları ” Telefonlar, Müzik çalarlar ve Kamera çekimleri ” için her zaman büyük bir önem taşır. Ancak ” Hafıza Kartı ” seçimlerini yaparken, kesinlikle dikkat edilmesi gereken bazı kurallar vardır. Kafaya göre yapılan seçimler, Hafıza alanlarından yeteri kadar yararlanamamak ve bu yüzden de daha pasif SD Kartı kullanmanıza neden olur. Bunun için kesinlikle  dikkat ederek SD Kartlarından en yüksek verimi almanız gerekiyor. Peki dikkat edilmesi gerekenler neler?

HIZ Çok Önemli

SD Kartında hız olmaz diyenler yanılır. SD Kartları kapladıkları alan ve GB olarak boyutlarına göre Hızları da artar. Burada SD Kartlarının boyutları çok önemli. Boyutları kadar önemli olan bir diğer kısım Marka. Marka değeri seviye olarak düşük olan SD Kartları kesinlikle kullanmayın.

BOYUT Seçimi

SD Kartların boyutlarını seçerken, her zaman kullanacağınız Cihazın kendi boyutuna göre seçin. Eğer kullanacağınız cihazların boyut olarak aşağı da kalan seviyede kartları seçerseniz, asla verim alamazsınız. Hız olarak da düşüş yaşanır. Örneğin, ” Kamera çekimlerinde kullanacaksanız, SD Boyutu en yüksek olanlardan seçmeniz gerekiyor. Boyut olarak düşük kalite seçerseniz, Kamera çekimleriniz çok düşük görüntü kalitesinde olur. “

Bir önceki yazımız olan WordPress SEO Ayarları Nasıl Olmalı? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet Nazlı {Ahmet Nazlı}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*