Senaryosu Filmleri Aratmayan 4 Oyun!

Oyun hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Bu yazı dizimizde senaryo ve kurgu bakımından çoğu oyuncudan geçer not almayı başarmış 4 oyundan söz edeceğiz. Lafı uzatmadan sırasıyla oyunlarımızı inceleyelim.

1) Max Payne

New York Emniyet Müdürlüğü’nde çalışan Max Payne, birgün işinden evine döndüğünde ailesinin madde bağımlıları tarafından öldürüldüğü görür ve intikam yemini eder. Ailesini öldüren katillerin işini oracıkta bitiren Max Payne için bu yeterli değildir. Max kılık değişikliğine giderek şehrin en azılı mafyalarının arasına karışmayı hedefler fakat kendisini büyük bir komplonun içinde bularak tüm kimliğini deşifre edip, ortaya çıkartmak zorunda kalır. Bu saatten sonra Max Payne, New York mafyasının ölüm listesinin en başındaki isim ve güvenlik güçleri tarafından bulunup hapse tıkılması gereken ilk suçludur!

max
2) Mafia: The City of Lost Heaven

Oyunun baş kahramanı Tomas Angelo kısaca Tommy basit bir taksi şöförü iken hayatı bir anda büyük bir aksiyona döner. Paulie ve Sam kaza yaparlar ve Tommy’den yardım isterler bu yardım isteğini geri çevirmeyen Tommy bu sayede belkide hayatının yanlışını yapmak üzeredir ama iş işten çoktan geçmiştir. Büyük bir mafya savaşına hazırlıklı olun!

mafia
3) God of War

Sparta ordusunun başındaki isim olan Kratos, girdiği bir muharebeyi ve yaşamını kaybetmek üzereyken savaş tanrısı Ares kendisinin yanına gelir ve ona bir pazarlıkta bulunur. Aralarındaki anlaşmaya göre Ares, Kratos’un yeryüzündeki bütün düşmanlarını yok edecektir. Bunun karşılığında ise Kratos’un kendisine hizmet etmesini ister. Ares, Kratos’u kandırıp ailesini katleder. Kratos bundan habersiz bir şekilde 10 yıl boyunca Olimpos Tanrılarına hizmet eder. Kratos bu gerçekle yüzleştikten sonra bu ikili arasında kıran kırana bir savaş başlar ve aksiyon boy gösterir!

godd
4) Outlast

Piyasada ki en iyi korku oyunu olarak nitelendirilen Outlat’ta Miles Upshur adındaki bir gazeteciye hayat vermekteyiz. Miles’a birgün Waylon Park adındaki bir yazılımcıdan ürkütücü bir mail gelir. Waylon yasadışı işler gerçekleştiren bir deli hastanesinde çalışmaktadır. Burda yaşananlardan şikayetçi olan Park, Miles’ın bu hastaneye gelip bu hastanenin sırlarını açığa çıkarmasını ister. Merakına yenik düşen Miles, bir el kamerası ve dosyası ile Massive dağının eteklerindeki hastaneye doğru yola çıkar. Akıl hastalarını çeşitli bilimsel yöntemler ile adeta bir mutanta ve canavara dönüştüren Murkoff şirketi bundan bir şekilde para kazanmaktadır. Miles Upshur olarak yapmamız gereken ise başımıza gelen tüm tuhaf ve korkunç olayları kameraya çekmek!

out

Bir önceki yazımız olan Half Life Seneler Sonra Yaşam Belirtisi Gösterdi! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*