Snapchat Kopyalanmaya Karşı Önlem Aldı!

Sosyal Medya hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Dünya’nın en popüler sosyal medya uygulamarından olan Snapchat, bünyesindeki özelliklerin kopyalanma durumunun önüne geçebilmek için özel bir ekip kurdu! Snapchat, takipçilerinize anlık olarak fotoğraf paylaşmanızı sağlayan bir uygulama. Fakat son zamanlarda kendi bünyesinde barındırdığı birçok özellik diğer sosyal medya uygulamarına da geçmiş durumda. Bildiğiniz gibi artık Instagram, Facebook ve hatta WhatsApp‘dan bile hikaye paylaşabiliyoruz. Bu özellik önceleri yalnızca Snapchat’e özgü bir faktördü.

snapchat-strongcodes-teknozen

Snapchat’in Strong.Codes adını verdiği özel ekibi, geliştirdiği özel yazılım ve algoritmalarla biraz geçte olsa kendini özgün tutmaya çalışacak. Diğer sosyal medya platformlarının Snapchat’e benzer özellik sunması sanıyoruz ki yetkililerin epey bir zoruna gitmiş. Aslında bu durumda bir problem yok. Popüler uygulamaların birbirinden esinlenmesi gayet doğal bir durum. Fakat iş, kodların değiştirilip o şekilde kopyalanması boyutuna ulaştığında olay esinlenmekten ziyade emek hırsızlığına girmiş oluyor.

Artık İsviçreli Strong.Codes ekibi Snapchat adına çalışacak ve kodlarını gizli tutacak. Bu sayede kopyalanma ve emek hırsızlığının önüne geçecek olan ekip bakalım Snapchat’e ne gibi yenilikler katacak?

Bir önceki yazımız olan Twitter, Polislerden Daha Başarılı! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*