Sosyal Medyanın Gündeminde Diyanetin Fetvası Var

Sosyal Medya TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Diyanet işlerinin fetva adresine sorulan bir soru üzerine diyanetin verdiği cevap sosyal medyanın gündemini belirledi. Diyanetin verdiği cevap sosyal medya da büyük tepkilere neden oldu.

Diyanete sorulan soru bir babanın öz kızına duyduğu şehvetin , nikahın düşmesine sebep olup olmayacağıydı. Diyanet tarafından verilen cevapda ise nikahın düşmeyeceği , kız çocuğunun dokuz yaşından büyük olması gerektiği söyleniyordu.  Diyanet ise yazılan haberleri reddetmişti, cevabın tahrif edildiğini söylemişti.

Sosyal medyada ise verilen cevap üzerine diyanete tepki gösterdi.

Mehmet Görmez ‘ in kızları Hümeyra ve Müberra Nur hanımefendileri uyarıyorum babanıza dikkat edin kızlar.

Facebook-Diyanet-2

 

Nişanlıların el ele tutuşması haram,babanın kızına şehvet duyması haram değil! Helal be Diyanet, marjinallik müessesinde zirve yaptın.

Twitter-Diyanet

 

Diyanet ‘ in kendisine gelen hastalıklı soruyu muhatap alıp cevaplaması da, sonrasında etrafı suçlayıcı basın açıklaması da hatalı. Ayıp!

Twitter-Diyanet-2

 

Diyanet, babanın kızına şehvet duyması haram değil diye fetva vermiş.Tabi canım, “insanın kendi ürettiği meyvenin tadına bakması kadar doğal ne olabilir ki? ” (Tırnak içine alınan söz 2011’de 2 özürlü kızına tecavüz eden bir soysuzun hakime söylediği savunma)

2 söylem arasında ki fark ?

Facebook-Diyanet

 

Zaytung ise Diyanet onaylı “Sevişilebilecek Akrabalar Sıralı Tam Listesi” yarın gazetenizle birlikte bedava şeklinde bir başlık açtı.

Zaytung

 

Bir önceki yazımız olan Vine ' ın Kurucusundan Sosyal Medya Uygulaması: Peach başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*