StarCraft Remastered Olarak Geri Döndü

Oyun Zafer 0 views
sponsorlu reklam

StarCraft Remastered Olarak Geri Döndü

Oyun dünyasında ayrı bir yeri olan ve hemen hemen her oyun sever tarafından beğenilen efsane StarCraft geri dönüyor.

Hayranları tarafından dört gözle beklenen oyun için Blizzard yetkililerinin yaptığı açıklama ile Remastered olarak piyasaya çıkacağı duyuruldu.

1998 yılında ilk olarak piyasaya çıkan ve çok beğenilen StarCraft oyunu teknolojinin ilerlemesi ile şekil değiştiriyor. Günümüz teknolojisine ayak uyduran oyun isim değişikliği de yaparak piyasaya Remastered olarak Blizzard tarafından sürülecek.

Günümüze uyarlanmış olan StarCraft Remastered adı le UHD yani 4K ile birlikte Full HD olarak 1080 p çözünürlüğe sahiptir. Günümüzde kullanılan tüm teknolojik cihazlara uyumlu olması oyu severler için büyük kolaylıktır.

Blizzard’ın CEO’su ve kurucu ortağı olan Mike Morhaime2nin yaptığı açıklamaya göre StarCraft oyununun yeni hali olan Remastered oyun severlerin 20 yıl ve daha uzun süreli olarak bu oyun türünden keyif almalarını sağlayacak niteliğe sahiptir. Orijinal oyuna bağlı kalınarak yapıldığını açıklayan Morhaime açılamasına görselleri, sesleri ve çevrimiçi desteğini StarCraft’a bağlı kalarak günümüze uyarladık. StarCraft tutkunları Remastered oyununda zorluk çekmeyecekler demiştir.

Blizzard’dan yapılan son açıklamada ise oyunun satışa çıkış tarihi olarak 2017 yaz ayları belirtilmiştir. Ayrıca oyun Mac ve Windows PC’lere uygun olarak satışa sunulurken yanında ek olarak StarCraft: Brood War oyunu da dâhil edilerek oyun severlere hediye sunulacaktır. Böylelikle bir oyunla birlikte ikinci bir oyun sahibi daha olunacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Kullanıcılarına Klasik Oyun Seçenekleri başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{Zafer}

En güncel ve popüler Teknoloji içerikleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*