Steam’den Hilecilere Büyük Çelme!

Oyun hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Dünya’nın en büyük oyun ve oyuncu platformu olan Steam, geçtiğimiz günlerde hilecileri baz alarak Anti-Hile sistemi ile yaklaşık 40.000 kullanıcının hesabını banladı. Yaklaşık 6-7 aydır hile yapan profilleri izlemeye alan Steam, bu kullanıcıları bünyesinden uzaklaştırmak için yaz kampanyası indirimlerinin son bulmasını bekledi. Yaz indirimlerinin bitişiyle beraber yaklaşık 40.000 profil Steam’den kalıcı bir şekilde uzaklaştırıldı. Bundan önce geçtiğimiz ekim ayında 15.000 kullanıcıyı banlayan Steam, getirdiği bu Anti-Hile politikasıyla kullanıcılarına daha keyifli ve güvenilir oyun deneyimleri sunmayı hedefliyor.

Hile yapan profillerin hesaplarına VAC banı atıldı. Bu sayede hile yapan profiller bu koruma sistemi ile birçok oyunun verdiği hizmetten yararlanamayacak. Öncelik olarak hedefte Dota 2 ve CS:GO hilecileri var. Steam geliştiricisi Valve’ın bu işlemi yaz kampanyası indirimlerinden sonrasına bırakması ise tabiri caiz ise tam bir çakallıktan kaynaklı. İndirim döneminde hilecilerin hile uyguladıkları oyunları ucuz ücretler ile satın aldığı ve bunları hediye olarak sakladığı görüldü. Söz konusu hesapları zarar gördüğü taktirde ise bu oyunları başka hesaplarına hediye edip, o hesaplardan hile yapmaya devam ediyorlar.

steam

Bunun farkına varan Valve, tüm bu hilecilerin yaz indirimi sebebiyle düşen fiyatlara aldanıp hesaplarındaki tüm parayı harcamalarını bekledi. Sonrasında ise VAC ban sahibi hesapların kendi arasında hediye yollama, paylaşma imkanını sınırladı. Ayrıca bu banı yiyen çoğu kullanıcının da envaterinde bulunan Dota 2 ve CS:GO eşyaları yok oldu.

Bünyesine getirdiği böyle zekice bir politika sayesinde Steam, bir kez daha neden birçok kullanıcının tercih ettiği bir platform olduğunu bizlere kanıtlamış oldu. Kendilerine Teknozen ekibi olarak ”Helal Olsun!” deyip, başarılarının devamını diliyoruz!

Bir önceki yazımız olan Steam'den Yaz İndirimi Sayesinde Alabileceğiniz En Uygun 7 Oyun! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*