Teknoloji Harikası : Akinatör

Mobil TeknoTip 1 views
sponsorlu reklam

Teknolojinin her gün geliştiğine bizzat şahit olabiliyoruz artık. Her gün çeşitli platformlar üzerinden birçok yeni uygulama paylaşılıyor ve her bir uygulama da birbirinden mükemmel özellikler içeriyor. Şuan için sosyal medyada da oldukça büyük bir ilgi gören Akinatör isimli programdan bahsedeceğiz.

Öncelikle programın AppStore ve Google Play’de ikili olmak üzere toplam 4 uygulama var. Bu uygulamalardan birisi free, yani ücretsiz olan sürümü, diğeri de uygun fiyatlara satın alabileceğiniz full sürümü. Full sürüm sayesinde, free sürümde bulamadığınız birçok ünlüyü kolaylıkla bulabileceksiniz.

Eğer programı ciddi amaçlar için kullanmayacaksanız, free sürüm sizin için oldukça yeterli olacaktır. Çünkü free sürümde dahi milyonlarca farklı ünlüyü bulabilirsiniz. Öncelikle bu program mantığında işleyen “Lipton Akıllı Çay Bardağı” adlı programı hatırlayacaksınız. Size sorduğu sorular sonucunda tahmin ettiğiniz nesneyi tespit etmeye çalışıyordu. Bu program da, aynı mantık ile mobil platformlara uyarlanmış ve nesneler yerine ünlüler tercih edilmiş. Program, ortalama 5 ile 20 soru arasında size aklınızdan tuttuğunuz ünlü ile ilgili sorular soruyor. Yapmanız gereken tek şey, bu soruları doğru bir şekilde yanıtlamak. Gerisi de programın dehasının elinde. Aslında bu tür programlarda deha programa değil, yazılımcıya aittir. Geniş veritabanlarından aranan sonucu bulmak için detaylı bir kodlama bilgisine sahip olunması gerektiği şüphesiz.

Örneğin aklınızdan bir ünlü tuttunuz. Size sorulan soruları, bu ünlüye göre cevaplıyorsunuz. Gerisini programa bırakıyorsunuz. Program, tahmin ettiğiniz ünlüyü bulup bizzat görüntüsünü sizlere sunuyor. Şuana kadar birçok farklı youtuber, bu uygulamayı videolu ortamda test etti ve %100’ünde başarılı sonuç elde edildi. Bizzat biz de test ettik ve aynı şekilde hiçbir yanılma payı ile karşı karşıya kalmadık. Siz de arkadaş ortamınızda dikkat çekmek ve bu tür bir uygulamayı denemek istiyorsanız, işletim sisteminize uygun olan market uygulamasından “Akinatör” isimli uygulamayı indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan GM Asistanı Durdu Hatası [Çözüm] başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*