Telefon Fiyatları Ne Durumda ?

Mobil TeknoTip 0 views
sponsorlu reklam

Gün geçtikçe her marka, bir üst özelliklere sahip bir telefon üretebilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Tabii ki, bu yarışmada istenilen satış oranına ulaşılabilmesi için önemli olan unsur sadece telefon kalitesi değil, fiyat yönünden de alıcı dostu olması. Çıkış tarihinde, 4.300 TL’lik uçuk rakamıyla dikkat çeken iPhone 6S, alıcı dostu kavramının tam karşısında yer alan cihazların başında.

Telefon üretim devleri olan LG, Apple, Samsung gibi markalar, aralıksız olarak yeni modellerin üretimi ile ilgili çalışma ve projeler hazırlıyor. Geçtiğimiz günlerde, Barcelona’da LG firmasından G5 modeli için bir tanıtım lansmanı görmüştük. Bu lansmandan da anlaşılacağı üzere, LG G5’te bizi büyük bir ekran ve kaliteli kamera pixelleri bekliyor. Peki ya içerik ve özellik açısından gayet yeterli olan bu cihazın fiyat aralığı ne olabilir ?

Öncelikle LG’nin diğer sürümlerinin de fiyatlarını incelersek, ülkemiz kuruna göre ortalama 2.100 TL’lik bir başlangıç bekliyoruz. Bu fiyat, her ne kadar uçuk gibi görünse de piyasaya yeni çıkan bir telefon fiyatı için oldukça normal olduğu söylenilebilir. Ancak bizim tavsiyemiz, ürünü çıkar çıkmaz değil yaklaşık 1 ay geçtikten sonra çok daha uygun bir fiyattan almanız yönünde olacak.

LG firmasının yanı sıra, geçtiğimiz aylarda yine lansmanına tanık olduğumuz Apple ürünü iPhone 6SE ürününü de merakla bekliyoruz. Henüz tam anlamıyla ipucu paylaşımı yapamayan Apple firması, kendi içinde bir değişiklik yapar “SE” serisinde bir telefon üretimi yapmış. Bu ürünün de piyasa fiyatını ve yeterlilik seviyesini merakla bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan LG 360 VR sanal gözlük başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Yasin Kılıç {TeknoTip}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*