Telefon İle Güvenliğinizi Sağlayın: Xandem

Donanım TeknoMania 0 views
sponsorlu reklam

Xandem isimli bir güvenlik sistemi ile evinizi korumanız mümkün. Peki ya sistem nasıl çalışıyor; Evinizin çeşitli bölgelerindeki prizlere adaptör benzeri sensörleri takarak işe başlıyorsunuz. Bu işlemin ardından cep telefonunuza kurduğunuz uygulama ile takip işlemine geçebilirsiniz. Taktığınız bu sensörler evinize ait bir kroki çiziyor ve hareket algılandığında cep telefonunuza uyarı olarak bildiriyor.

Telefon-ile-guvenlik-xandem

Radyo frekansları evin her yerini tarıyor. Evdeki eşyaları ve diğer araçları ayırt edebilecek kapasiteye sahip üstelik eviniz akıllı bir evse hareket algılandığında dilerseniz bir kaç ışığı yakabilirsiniz. Bu sayede giren kişinin korkmasına neden olacaktır.

Genel olarak tercihimiz kameralardan yana oluyor. Fakat bu Xandem bir kameradan fazlasını sunuyor üstelik maliyeti daha düşük. Fakat aldığınız sensör sayısı arttıkça fiyatda artıyor.

İndiegogo ‘ da 100 bin dolar bağış bekleyen ürüne şimdiden 80 bin dolar bağış yapıldı. Eğer ki 450 dolar bağış yaparsanız 10 sensörlü pakete sahip olabilirsiniz. 15 sensörlü paket için ise 575 dolar bağış yapmak gerekiyor.

Proje başarıyla tamamlandığı takdirde cihazların 2016’nın ağustos ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

Xandem youtube kanalında bir video yayınladı bile; dilerseniz videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Apple TV Artık Sesle Çalışıyor başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

TeknoMania {TeknoMania}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*