TOR’u Hackle, 4000$’ı Cebine Koy!

Siber Suçlar hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Dünyaca ünlü web sitesi tarayıcısı TOR Browser, son dönemlerde artan siber saldırılardan ötürü güvenliği tam anlamıyla elinde tutmak amacıyla kullanıcılarına oldukça ilginç bir teklifte bulundu. Bünyesinde herhangi bir açık bulana tamı tamına 4000$ vermeye hazır olan yetkililer, hackerların harekete geçmesini istiyor.

Genelde DeepWeb portalından hatırladığımız TOR Browser, anonim olarak internet üzerinde dolanmamızı sağlayan bir tarayıcı. Çoğunlukla bu sebepten dolayı tercih edilen TOR Browser, varolan VPN sunucularının aksine daha güvenli bir şekilde donatılmış algoritmalara sahip olduğundan, en popülen VPN’lerin bile önüne geçiyor. Yetkililer son zamanlarda artış gösteren siber saldırılar ve tehditlerden etkilenmiş olacakki bu ataklara karşılık verebilmek için büyük bir ödül programı başlattı.

torteknozen

Ödül programının kapsamına göre, TOR’da bulunacak en düşük güvenlik açığına 100$ verilecek. Güvenlik açıklarının derecesi ve ciddiyetine göre verilecek olan tutar 4000$‘a kadar çıkacak. Ödül programına katılımın yoğun olacağını düşünen TOR yetkilileri; paranın yanı sıra bünyesinde güvenlik açığı bulabilen kimselere, tişört, bardak ve kartvizit tarzı sürpriz hediyeler de dağıtacağını söylüyor.

Bir önceki yazımız olan Amazon'dan Dışkı Dolu Kargo Teslimi! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*