Türk Mahkemeleri Bir İlke İmza Attı!

İlginç hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Türk mahkemeleri bugün itibariyle büyük bir ilke imza attı. Bugün, mahkeme ararı ile oyuncuların oynadıkları oyunu daha kolay bir şekilde bitirebilmek için başvurdukları hileleri yayınlayan 3 internet sitesi kalıcı olarak kapandı!

İzmir Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi, oyun sektörüne getirdiği yaptırımlarla yeni bir soluk kazandırıyor. Türkiye’de ilk defa, çeşitli oyunlar için hile ve şifre yayınlayan üç internet sitesine erişim engellendi ve sahiplerine tazminat cezası verildi. Hitlan.net, hilevereni.com ve coldhacks.com isimli sitelere verilen rekor ceza, hilecilere büyük ders olacak diyebiliriz. Hala süren davada, zanlılara 185 bin 923 TL maddi ve 20 bin TL’de manevi tazminat cezası verildi.

hileteknozen

Verilen para cezasının yanında sitelere erişimde kısıtlanırken, İzmir Fikri ve Sınai Haklar Mahkemesi’nin aldığı bu karar pekçok oyuncunun taktirini kazandı. Dr. Mete Tevetoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklama da oyunculardan birçok şikayet aldıklarını ve artık bu konuya bir el atılmasının zamanı geldiğini dile getirdi. Siber suçlara karşı oldukça büyük bir önem arz eden bu dava, piyasada emek hırsızlığı yapan birçok hileciye uyarı niteliğinde diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan TOR'u Hackle, 4000$'ı Cebine Koy! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*