Türk Yapımı Oyun: No 70 Eye of Basir!

Oyun hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

28 Haziran 2017 tarihinde piyasalarda yerini alan oyun, korku, macera ve bulmaca türüne yeni bir soluk getirecek diyebiliriz. Oyunun konusu şu şekilde: Aras ve Erhan ismindeki iki kardeş, babaanneleri ile beraber No 70 isimli bir hanede yaşamlarına devam ederken başlarına birtakım ütopik ve korkunç olaylar gelir. Sessiz kalmaya adeta yeminli bir şekilde bu evden uzaklaşan iki kardeşten biri yıllar sonra merak duygusuna yenik düşerek söz konusu olayların yaşandığı eve doğru yola çıkar. Kardeşinden uzun zamandır haber alamayan diğer kardeş ise onun başına birşey geldiğini düşünerek peşinden gider ve olaylar gelişir.

Başarıları grafikleri ve atmosferleriyle pekçok korku oyunu severleri tatmin eden oyun bulmacalarıyla da oyunculardan tam not aldı diyebiliriz. Yeni yerli yapım oyunlara da ilham olmasını dilediğimiz No 70 Eye of Basir’in öyküsü kimilerine göre kısa ve yetersiz gelse de oyunun yapımcıları bilerek bu oyunu kısa tutmuş. Oyunun devamı için daha uzun bir oynanış süresi planlanıyor.

noo

Oyunun teknik kısımlardaki başarısından söz etmemek ise büyük haksızlık olur. Ses ve müzikler o kadar ayrıntılı kurgulanmış ki çoğu sahnede oyuncu kendini oyunun içinde hissedebilir. Tabiki bunun içinde oyunu kulaklık ile oynamak gerekiyor.

Geçtiğimiz hafta satışa sunulan oyunun şuandaki satışları ise oldukça iyi gitmekte. Yapımcı Oldmoustache Gameworks tarafından edindiğimiz bilgiler doğrultusunda oyun geliştiricilerinin bu durumdan oldukça memnun olduğunu öğrendik. Teknozen ekibi olarak Oldmoustache Gameworks’e başarılar dileyip, bu gibi yerli yapımlara daha fazla destek verilmesi kanaatinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bir önceki yazımız olan Steam'den Hilecilere Büyük Çelme! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*