Twitter, Polislerden Daha Başarılı!

Sosyal Medya hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Dünya’nın en büyük sosyal medya sitelerinden olan Twitter ile ilgili yapılan bir araştırma herkesi şaşkına çevirdi. Yapılan araştırma verilerine göre Twitter, suçluları bulup deşifre etme konusunda polis ve diğer güvenlik güçlerinden daha hızlı!

Twitter ile bildiğiniz gibi insanlar günlük yaşamda Dünya üzerinde olan birçok olayı hızlı bir şekilde takip edebilmekteler. Günlük olayların yanı sıra Cardiff Üniversitesi‘nde yapılan araştırmaya göre şiddet ve benzeri olaylarda Twitter üzerinde yoğun bir şekilde takip edilmekte ve bu tarz olaylar insanlar arasında oldukça hızlı yayıldığından Twitter kullanıcıları, polislerden daha hızlı bir şekilde suçluları deşifre edebiliyor.

twitterteknozen

Hatta araştırmacılar bununla ilgili olarak 2011 yılında yaşanan Londra’da ki toplumsal ayaklanmalarla alakalı atılmış 1 milyon tweet tespit etti. Bu sayı sanıyoruz ki Twitter’ın toplumsal olaylarla ilgili ne kadar duyarlı olduğunu göstermeye yetmiştir. Cardiff Üniversitesi’nde çalışan yetkililer, Londra Enfield Enstitüsü‘nde bilgisayar sistemlerinin, suç duyurularının polise bildirilmeden 1 buçuk saat önce Twitter üzerinden öğrenildiği de dikkat çekti.

Bir önceki yazımız olan Facebook'taki Erişim Sorununun Sebebi! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*