Uçan Araba Rüyası Gerçek mi Oluyor?

Bilim hasan gündüz 0 views
sponsorlu reklam

Herkesin hayalini kurduğu uçan araba teknolojisinin temelleri bir süredir atılıyor. Şuanda uçan araba denildiğinde akıllara ilk AeroMobil ya da Terrafugia gelse de bu teknolojinin ilk geliştiricileri Moller Skycar‘ın yaratıcılarıydı. Henüz piyasaya sürülmemiş bu aracın prototip hali eBay’da görücü yüzüne çıktı.

ucan

Araç ilk uçuşunu 2001 yılında gerçekleştirmiş ve o yıldan günümüze kadar pekçok kırsal arazide deneme sürüşüyle kendisini test etmişti. Şirketin yaptığı açıklamalara göre M400, dünyanın ilk gerçek VTOL yani dikey kalkış ve iniş özelliği olan arabası. 2001’de ki uçuş formunda açık arttırmaya sunulan M400, 720 hp itme kuvveti üreten sekiz tane Rotapower motoruyla çalışmakta.

Yaklaşık olarak 17-18 yıllık bir geçmişi bulunan bu araba şuanda eBay üzerinden açık arttırma usulüyle satışa sunulmuş durumda. 5 milyon dolar gibi bir fiyatla bir uçan araba sahibi olabilirsiniz!

Bir önceki yazımız olan Uzay Atıklarından Kurtulmak Artık Hayal Değil! başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

hasan gündüz {hasan gündüz}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*