“uTorrent System cannot find the path specified” hatası nasıl çözülür?

Nasıl Yapılır mucahit 0 views
sponsorlu reklam

Dizi, film ve oyun başta olmak üzere internet dünyasının sunmuş olduğu tüm içerikleri hızlı ve kolay bir şekilde indirmek isteyen kullanıcılar; çoğu zaman uTorrent isimli programı kullanarak torrent sitelerinden dosya indirmeyi tercih ederler. Ücretsiz ve kolay ulaşılabilir olmasıyla tercih sebebi haline gelen uTorrent, Türkçe dil desteği sayesinde ülkemizde de bir hayli geniş bir kullanıcı kitlesine sahip bulunuyor.

Ancak bazen vermiş olduğu anlamsız hata mesajlarıyla kullanıcıları şaşkına çevirmeyi de başarıyor. uTorrent’in verdiği hata mesajlarından bazıları şu şekilde olabiliyor:

  • Error: System cannot find the path specified (write to disk)
  • Error: Access is Denied

Kabaca tecrüme edersek hard diskte yeteri kadar boş alan olmadığı için dosyanın indirilemediği şeklinde bir hata mesajı veriliyor. Ancak hard diskte boş alan olduğu halde bu hata mesajı çıkıyorsa, ki çoğu zaman bu gerçekleşiyor, ufak bir ayarla bu hata mesajını giderebilmeniz mümkün.

change-download-location-in-utorrent

Sağ tıklayıp açılan menüden Advanced > Set Download Location bölümünü açalım. change-download-location-in-utorrrent

Daha sonra indireceğimiz torrent dosyalarını kaydetmek için yeni bir dizin seçelim. Bu herhangi bir klasör olabilir, yeter ki şu anda kullandığımız dizinden farklı olsun.

change-download-location-in-utorrrent (1)

Daha sonra indirmek istediğiniz torrent uzantılı dosyayı uTorrent ile yeniden açın. Yeni dizine kaydederek indirme işlemine başlayın.

file-started-downloading-utorrent

Bu kadar! Gördüğünüz üzere oldukça basit bir kaç fare hareketiyle sorunumuz çözüldü, dosyamız sıkıntısız bir şekilde inmeye başladı.

Bir önceki yazımız olan Hard Disk'te en çok yer kaplayan dosyalar nasıl bulunur? başlıklı konumuzu da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

mucahit {mucahit}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*